Zavrieť

Porady

Expandovaný perlit pre vysypanie prvej rady tehál

Uvazujem o moznosti pouzit "Expandovaný perlit pre vysypanie prvej rady tehál na zníženie tepelných strát medzi základovou doskou a murivom."
http://www.stavebninylovas.sk/produc...ny-perlit-155/
(Uz som rozhodnuty pre tehlu PTH Profi.)

Bolo by to po obvode pivnice, 3m pod zemou. Pivnica je pod celym domom, nie je obytna a radiator je len v jej chodbe, uvazuje sa v nej s teplotou 15 st. C.

Ma to vyznam?

A ked, ma zmysel uvazovat aj o vysypani prvej rady nad doskou NA PRIZEMI? (Pocitam s tym ze vysypat jednu radu moze stat tak 6.000 Sk.)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Ak som dobre pochopil na spomenutej adrese sa ale uvažuje o zateplení styku steny a základovej dosky " na teréne " a nie v 3m v suterénnej pivnici.
    Suterén by som v prípade požiadavky zlepšenia tepelného odporu určite riešil plošne nie len detailom styku podlaha/stena. Ak nebudeš aspoň temperovať pivničné ( suterénne) priestory, nemá to podstatnejší význam. Ak pivnicu budeš používať na skladovanie zeleniny, zemiakov.... Treba skôr riešiť postupnosť, ktorý priestor ako tepelne izolovať a ako vetrať.

    Expandovaný perlit pre vysypanie prvej rady tehál

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.