Zavrieť

Porady

Nákup pneumatík do nákladov

Chcela by som sa spýtať , či si môže podnikateľ, ktorý má auto na lízing ako súkr.osoba, nemá ho v majetku , používa ho na podnikateľské účely, dať nákup pneumatík do nákladov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Pokiaľ auto nie je v majetku firmy nemôže si dať nákup pneu do nákladov.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    zuzkic Pozri príspevok
    servis a opravy môže???
    Nie, nemôže - môže si akurát uplatniť sadzbu za použitie vlastného motorového vozidla na podnikateľské účely.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Všetky náklady, okrem dane z MV, má zahrnuté do náhrady.

    zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

    zuzkic
    ale to auto je majetkom lízingovky, myslela som že tých 5,50 si môže uplatniť, len keď je vlastníkom on

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Lenže, ak má auto na lízing, tak nie je jeho vlastné a tým pádom si nemôže uplatňovať náhradu.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Z dlhej chvíle ma napadlo porovnať náklady súkromného a podnikateľského vozidla.

    cena auta 400.000,-

    ak je auto súkromné:
    prejazdí za rok 30.000 km t.j. do nákladov mu ide 165.000,-Sk paušálna náhrada a cca 90.000,- "kilometrovné" (3 Sk/km) čiže spolu náklady za rok = 255.000,- to znamená za 4 roky 1.020.000,- do nákladov pri prejazdení 120 tis. km.

    ak je auto v podnikaní:
    do nákladov za rok ide "kilometrovné" vo výške 90.000,-Sk, odpis 100.000,-
    pneumatiky 10.000,- opravy a náplne 20.000,- poplatky, poistka 20.000,- t.j. spolu 240.000,- - to znamená za 4 roky 960.000,-

    Vyzerá to na relatívne zhodné náklady. Rozdiel môže prísť po odpise vozidla a hlavne ak nie je výnimočne poruchové. Vtedy je výhodnejšie používať súkromné vozidlo z hľadiska uznateľnosti nákladov.
    Výhodnejšie je používať súkromné vozidlo aj pri vyššom nábehu km. Všetko ale súvisí so všetkým, čiže dôležitá je aj cena vozidla: čím je drahšie tým je výhodnejšie mať podnikateľské vozidlo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.