Zavrieť

Porady

Zriaďovacie náklady

Chcem sa uistiť, že to mám správne. Začala sa som účtovať novozaloženú s.r.o..Vznikla zápisom do obchodného registra dňa 02. 08. 2008, ale platcom dane /čiže osvedčenie o registrácii - pridelenie DIČ/ je až ku dňu 17. 08. 2008. Výdavky, ktoré boli pred vznikom s.r.o. /02.08./som zaúčtovala ako zriaďovacie náklady. Jedná sa mi o doklady od 02. 08. do 17. 08. sú tam nák. kancel. potr., nák. antivír. sof.,../ som tiež zaúčtovala ako zriaďovacie náklady. Myslíte, že to mám správne? Doteraz som mala rozdiel medzi vznikom s.r.o./zápisom do obch. reg./ a pridelením DIČ rozdiel 1 max. 2 dni.
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Pridelenie DIČ (šedá kartička) nemá vplyv na deň vzniku účtovnej jednotky. Zriaďovacie výdavky sú datované pred vznikom spoločnosti, v tvojom prípade pred dňom 2.8. (t.j. do 1.8.). Od 2.8. otvoríš účtovné knihy a účtuješ riadne podľa dátumovej postupnosti.

    Zriaďovacie náklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.