Zavrieť

Porady

Nezamestnani a potvrdenie o uchadzani sa o pracu

Prosim, ak viete, poradte mi, ake mam povinosti, ked potvrdim nezamestnanemu, ze sa u mna uchadzal o pracu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tetrisss Pozri príspevok
    Prosim, ak viete, poradte mi, ake mam povinosti, ked potvrdim nezamestnanemu, ze sa u mna uchadzal o pracu.
    Voči komu povinnosti ?
    Voči nemu žiadne, ak sa uchádzal a miesto nedostal, tak žiadne. ALebo chceš vedieť niečo iné?

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Dnes mi jeden pan tvrdil, aby som nikomu nedavala ziadne razitka, lebo musim mat ziadost o prijatie do zamestnania a ze mi mozu prist na kontrolu, nikdy som to sice nepocula, ale v nasom state je mozne vsetko.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Pred asi tromi rokmi to bolo, že obce mali viesť evidenciu nezamestnaných, ktorí sa uchádzali o prácu. Môžem Ťa uistiť, že tú evidenciu nikto neviedol. A neviem o tom, že by to dnes platilo. Určite nikto takú evidenciu nevedie a ani v zákone to nie je. Nech ten kto Ti to povedal povie, odkiaľ má takú informáciu - teda zákon č., § č. a potom si to môžeš overiť v zákone. Inak never

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    tetrisss Pozri príspevok
    Dnes mi jeden pan tvrdil, aby som nikomu nedavala ziadne razitka, lebo musim mat ziadost o prijatie do zamestnania a ze mi mozu prist na kontrolu, nikdy som to sice nepocula, ale v nasom state je mozne vsetko.
    O prácu sa môžem uchádzať aj osobne - t.j. ústne.Nemusí byť písomná forma. ÚP ale dával nezamestnaným lístočky, aby potencionálny zamestnávateľ potvrdil, že sa u neho nezamestnaný bol uchádzať o prácu. ( asi sa tým sledovalo, či je dotyčný aktívny ...) A keďže žiadne voľné miesto nemáš, nemusíš ani na ÚP nahlasovať voľné PM. (neviem, či sa to ešte dnes robí, ale kedysi sa to muselo nahlasovať)

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Dakujem, aj ja si osobne myslim, ze je to somarina.Este raz dakujem.

    Nezamestnani a potvrdenie o uchadzani sa o pracu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.