Zavrieť

Porady

vymeriavací základ

Zdravím Vás všetkých, môžte mi vysvetliť, prečo je vymerivací základ iný pri PN a iný pri podpore(je nižší)? Tam sa asi niečo odpočítava - PN a pod.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pánkoj je offline (nepripojený) pánkoj

    pánkoj
    alencek Pozri príspevok
    Zdravím Vás všetkých, môžte mi vysvetliť, prečo je vymerivací základ iný pri PN a iný pri podpore(je nižší)? Tam sa asi niečo odpočítava - PN a pod.?
    Môže to byť asi aj tým, že VZ pri podpore v nez. sa počíta za obdobie 3 rokov a keďže sa mi plat zvyšoval, tak VZ za PN bol pred 2 mesiacmi vyšší?!?

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    pánkoj Pozri príspevok
    Môže to byť asi aj tým, že VZ pri podpore v nez. sa počíta za obdobie 3 rokov a keďže sa mi plat zvyšoval, tak VZ za PN bol pred 2 mesiacmi vyšší?!?
    PN-ka sa ráta vždy len z existujúceho nem.poistenia. Ak tvoj prac.pomer vznikol v r.2007 alebo skôr, tak sa ráta z vymeriavacích základov pre nem.poistenie v roku 2007 (resp.ak vznikol PP v r.2007, tak od začiatku PP do 31.12.07).

    Podpora v nezam.sa ráta aj z predchádzajúcich prac.pomerov, ak sú v sledovanom období (bud 3-ročnom, resp. 2-ročnom, ak si mal/a v posledných 4rokoch pred zaevidovaním na UP len PP na dobu určitú)

    pánkoj je offline (nepripojený) pánkoj

    pánkoj
    brčko Pozri príspevok
    PN-ka sa ráta vždy len z existujúceho nem.poistenia. Ak tvoj prac.pomer vznikol v r.2007 alebo skôr, tak sa ráta z vymeriavacích základov pre nem.poistenie v roku 2007 (resp.ak vznikol PP v r.2007, tak od začiatku PP do 31.12.07).

    Podpora v nezam.sa ráta aj z predchádzajúcich prac.pomerov, ak sú v sledovanom období (bud 3-ročnom, resp. 2-ročnom, ak si mal/a v posledných 4rokoch pred zaevidovaním na UP len PP na dobu určitú)
    Ďakujem za odpoveď. Toto vlastne vysvetľuje to, že keď som teraz dostala vymer. základ na podporu - bol nižší ako VZ za PN spred 2 mesiacov (zamestnaná som bola v tej istej firme 4 roky a plat sa postupne zvyšoval).Preto je VZ na podporu nižší ako na PN v auguste 2008.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.