Zavrieť

Porady

platobná karta

Viem, že sa o platbe platobnou kartou veľa toho popísala, ale nikde som nenašla, ako zaúčtovať v PÚ platbu súkromnou platobnou kartou. Ide hlavne o platby za nákup PHM a úhrady leasingových splátok. Je to novovzniknutá firma a na firemnom účte nemali dosť finančných prostriedkov, tak to riešili takouto formou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adriana126 Pozri príspevok
    Viem, že sa o platbe platobnou kartou veľa toho popísala, ale nikde som nenašla, ako zaúčtovať v PÚ platbu súkromnou platobnou kartou. Ide hlavne o platby za nákup PHM a úhrady leasingových splátok. Je to novovzniknutá firma a na firemnom účte nemali dosť finančných prostriedkov, tak to riešili takouto formou.
    Rovnako, ako keby platil v hotovosti cez poklaňu. Preplatíš to v hotovosti.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adriana126 Pozri príspevok
    Nemala by som to dávať cez účet 365 - záväzky voči spoločníkom?
    Nenapísala si, kto to zaplatil. Ak konateľ, tak ako poskytnutú pôžičku, a potom vyrovnanie.

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    U nas vo firme sa to robi bezne takto, ked majitelia tankuju PHM, platia vlastnou kartou a potom mi na konci mesiaca prinesu vsetky blocky.

    Uctujeme to takto:
    1. kazdy blok za PHM .............. 501/211
    (spolu za mesiac je to napr. 20 blokov v hodnote 15.000,- Sk)
    2. k poslednemu dnu v mesiaci v pokladni zauctujem celu sumu cez PPD ................. 211/365
    3. ked sa mu to vyplati z pokladne (u nas je to niekedy mesacne, niekedy vsak aj raz za rok, ku koncu roka) .........365/211

    Mame to odsuhlasene aj nasou auditorkou.

    eripot je offline (nepripojený) eripot

    pracujem ako prevádzková účtovníčka - ekonomika predajných činností v a.s. , momentálne som na rodičovskom príspevku ...viac eripot
    Platby nefiremnou kartou účtujem nasledovne: bloček zaúčtujem interným dokladom na 5..,343/365 ako záväzok voči spoločníkovi. Keď mu záväzok vyrovnám tak 365/211,221. Platby firemnou kartou zase na základe výpisu z účtu 355/221 a bloček interným dokladom 5..,343/355.
    Pekný deň prajem.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Platby firemnou kartou účtujem MD 261 a na internom doklade D 261 - sú to peniaze na ceste.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.