Zavrieť

Porady

zahlásenie doč.prac.neschopnosti do zdravotných poisťovní

Pekný dník, želám do porady.
Potrebujem sa poradiť ako sa zahlasujú zamestnanci počas doč.PN do zdravotných poisťovní. akou formou či sú na to predpísané tlačivá a ako sa potom mení odvádzanie. dO Soc.poisťovne viem. Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    verenka@azet.sk Pozri príspevok
    Pekný dník, želám do porady.
    Potrebujem sa poradiť ako sa zahlasujú zamestnanci počas doč.PN do zdravotných poisťovní. akou formou či sú na to predpísané tlačivá a ako sa potom mení odvádzanie. dO Soc.poisťovne viem. Ďakujem za pomoc.
    Na hromadnom oznámení zamestnávateľa.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Na tlačive oznámenie zamestnávateľa:
    začiatok PN
    - platnosť zmeny Z
    - kód 1.0 (platiteľom je od tohto dňa štát)
    - dátum začiatok PN
    koniec PN
    - platnosť zmeny K
    - kód 1.0
    - dátum koniec PN

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Prosím Vás,a ako oznamujete do Zdrav.Poisťovne PN zamestnanca,ked je na PN viac mesiacov?Napriklad zaciatok PN v oktobri a ukončenie v decembri.
    Date začiatok PN aj koniec PN na 1 tlačivo?
    ALebo za každy mesiac 1 tlačivo,ked vždy uvediete začiatok PN a koniec?napr. 29.10 Začiatok, 31.10 koniec
    1.11.začiatok 30.11 koniec
    1.12 začiatok 10.12 koniec?

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    erika_H Pozri príspevok
    Prosím Vás,a ako oznamujete do Zdrav.Poisťovne PN zamestnanca,ked je na PN viac mesiacov?Napriklad zaciatok PN v oktobri a ukončenie v decembri.
    Date začiatok PN aj koniec PN na 1 tlačivo?
    ALebo za každy mesiac 1 tlačivo,ked vždy uvediete začiatok PN a koniec?napr. 29.10 Začiatok, 31.10 koniec
    1.11.začiatok 30.11 koniec
    1.12 začiatok 10.12 koniec?
    Na prvom tlačive v októbri bude nahlásenie PN a na druhom tlačive v decembri bude ukončenie PN.

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Farks Pozri príspevok
    Na prvom tlačive v októbri bude nahlásenie PN a na druhom tlačive v decembri bude ukončenie PN.
    ďakujem-takže asi takto:

    oznámenie za oktober
    Z 29.10.2008


    novebmer nic

    oznámenie za december
    K 10.12.2008

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Dobrovoľne si platím nemocenské poistenie. Od dnes som PN, dokedy mám zaniesť PN na soc.poisťovňu? Stačí v budúcom týždni, alebo až po ukončení?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    wagner Pozri príspevok
    Dobrovoľne si platím nemocenské poistenie. Od dnes som PN, dokedy mám zaniesť PN na soc.poisťovňu? Stačí v budúcom týždni, alebo až po ukončení?
    Do troch dní od jej začatia,(aK chceš mať peniažky čím skôr). Čím neskôr odnesieš, tým neskôr bude DPN SP preplatená.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Ďakujem. ALe myslím si, že za január mi PN vyplatia až okolo 20. februára. Mne išlo len o to, či to musím zaniesť do troch dní, lebo teraz sú sviatky, sobota a nedeľa. Ja tam pôjdem až v stredu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    wagner Pozri príspevok
    Ďakujem. ALe myslím si, že za január mi PN vyplatia až okolo 20. februára. Mne išlo len o to, či to musím zaniesť do troch dní, lebo teraz sú sviatky, sobota a nedeľa. Ja tam pôjdem až v stredu.
    V pohode, streda je v pohode, mala som na mysli pracovné dni.

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    V sociálnej poisťovni BA-okolie, majú uzávierku vždy k 5-temu v mesiaci. Čiže ak je doručená PN do tohto termínu, tak ju ešte spracujú a vyplatia za predchádzajúci mesiac, inak sa to presunie až na ďalší mesiac v ich výplatnom termíne

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Tú uzávierku k 5-temu majú aj v PD, ale ja som PN od 2.1.2009. Takže sa nič nedeje, iba som potrebovala vedieť termín kedy dokedy zaniesť oznámenie o začatí PN.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    wagner Pozri príspevok
    Tú uzávierku k 5-temu majú aj v PD, ale ja som PN od 2.1.2009. Takže sa nič nedeje, iba som potrebovala vedieť termín kedy dokedy zaniesť oznámenie o začatí PN.
    Lieč sa, aby si sa čím skôr vyzdravela a tlačivečko o DPN v pohode vyriešiš až v stredu. Veľa zdravia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.