Zavrieť

Porady

Dohoda dochodca

Ahojte poradaci,
mam konkretny pripad a nie som si ista,ci ho viem spravne vyriesit. Dôchodcom je uz 6 rokov,ma prijem zhruba 11000, a ideme urobit s nim DOVP od 23.10.-30.11. za odmenu 20 000,-
Otazka znie: Bude mat povinnost dochodca si robit nejake danove priznanie?
My za neho odvedieme dan, GP, UP a to je vlastne vsetko.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    caucico Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,
    mam konkretny pripad a nie som si ista,ci ho viem spravne vyriesit. Dôchodcom je uz 6 rokov,ma prijem zhruba 11000, a ideme urobit s nim DOVP od 23.10.-30.11. za odmenu 20 000,-
    Otazka znie: Bude mat povinnost dochodca si robit nejake danove priznanie?
    My za neho odvedieme dan, GP, UP a to je vlastne vsetko.
    Ďakujem
    Nie, ak toto bude jeho jediný príjem na dohodu v roku. Odvody sú len do SP, tak ako si uviedla. Ešte nezabudnúť na prihlášku do SP cez RLFO .

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    Tweety Pozri príspevok
    Nie, ak toto bude jeho jediný príjem na dohodu v roku. Odvody sú len do SP, tak ako si uviedla. Ešte nezabudnúť na prihlášku do SP cez RLFO .
    ano,to bude jedina jeho dohoda. takze si nebude musiet robit danove.. a ja ked mu budem vyplacat odmenu (ktora ma byt vyplatena jednorazovo), tak teraz neviem, (v olympe mam zaevidovane trvanie tej dohody od 23.10.-30.11.) ze ci urobim odvody aj za oktober,aj za november,ked to je na prelome mesiacov.. alebo ako to mam vlastne urobit..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    caucico Pozri príspevok
    ano,to bude jedina jeho dohoda. takze si nebude musiet robit danove.. a ja ked mu budem vyplacat odmenu (ktora ma byt vyplatena jednorazovo), tak teraz neviem, (v olympe mam zaevidovane trvanie tej dohody od 23.10.-30.11.) ze ci urobim odvody aj za oktober,aj za november,ked to je na prelome mesiacov.. alebo ako to mam vlastne urobit..
    Odvody budú len za mesiac, v ktorom dostane odmenu na základe dohody. Teda v tomto prípade za november. Daň samozrejme rovnako v novembrovej odmene.

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    Tweety Pozri príspevok
    Odvody budú len za mesiac, v ktorom dostane odmenu na základe dohody. Teda v tomto prípade za november. Daň samozrejme rovnako v novembrovej odmene.
    na tej dohode je ale uvedene,ze odmena za tu pracu sa ma vyplatit do 30.11.
    mozem to urobit tak, ze ked budem robit vyplaty za oktober, v novembri, ze vygenerujem aj tej dochodkyni mzdu a zaroven v novembri sa urobia odvody.. a potom uz v decembri nebudem za nu odvadzat nic..
    ale skusala som to teraz urobit a neda sa to tak,takze prerobim dohodu,ze sa to ma vyplatit do 15.12. a urobim vyplatu az v decembri za tu dohodu

    kalamajka je offline (nepripojený) kalamajka

    kalamajka
    povinnost podat DP dochodca nema pokial jeho rprijem neprekroci polovicu odpoč. položky, lae v jeho záujme je ho podať, aby mu vrátili zrazenu daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.