Zavrieť

Porady

Konto pracovnej doby

Ahojte poraďáci,

V ČR existuje pojem Konto pracovnej doby. Ide v podstate o narábanie s pracovným fondom aj prostredníctvom mínusových hodín. To zn. že v období, keď zamestnávateľ nemá pre zamestnancov dostatok práce, zostávajú doma a keď je práce viac, zostávajú dlhšie, ale nie je to načas. V istom časovom úseku sa môžu tieto mínusové hodiny takto použiť. Je to niečo ako náhradné voľno, ale naopak.

Pozná aj slovenský zákon tento pojem? Ak, áno, kde by som to našla?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    asi pozna, pracovala som vo firme, kde vyrobni pracovnici podpisovali takuto dohodu so zamestnavatelom
    Naposledy upravil ivka70 : 24.10.08 at 20:29

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Áno aj ja som sa s tým stretla, napr. vodiči MKD po návrate z jazdy zo zahraničia za hodiny čerpajú náhradné voľno, neprepláca sa im nadčas, chcú mať voľno, ale nie dovolenku. Je to v podstate ten istý princíp, majú plusové a mínusové hodiny ako pracovné voľno.

    suzliky je offline (nepripojený) suzliky

    suzliky
    Tak aspoň teraz viem, že to existuje. ) A nevedel by teda niekto, kde v zákone sa o tom píše?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.