Zavrieť

Porady

s.r.o a platba za elektrinu

Ahojte,

zakladam si s.r.o na kovoobrabanie a mam kompletne vybavene dielne co som mal v sukromnom vlastnictve.
V hale bol problem s elektrinov, pretoze stoziar bol obsadeny uz na vsetky pripojky a dalsiu pripojku bol obrovsky casovy problem pre SSE a ja som nemohol cakat kym sa to bude vybavovat, tak sme sa dohodli so susedom ze budem brat od neho, dali sme si sukromny merak a beriem elektrinu od neho.

Ako mam ako s.r.o fakturovat ele. energiu, ked zo zakona sa ele. energia nesmie predavat inou spolocnostou ako su SSE?
Mozem mat prevadzku bez odberu ?
alebo ako to fakturovat? poradte mi nejake skusenejsie napady, mna nic ine nenapadlo iba ako to zamlcat a byt akoze na dieselagregate a fakturovat si naftu, alebo tak nejak. ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kerekes je offline (nepripojený) kerekes

    Vylúčený člen kerekes
    razor Pozri príspevok
    Ahojte,

    zakladam si s.r.o na kovoobrabanie a mam kompletne vybavene dielne co som mal v sukromnom vlastnictve.
    V hale bol problem s elektrinov, pretoze stoziar bol obsadeny uz na vsetky pripojky a dalsiu pripojku bol obrovsky casovy problem pre SSE a ja som nemohol cakat kym sa to bude vybavovat, tak sme sa dohodli so susedom ze budem brat od neho, dali sme si sukromny merak a beriem elektrinu od neho.

    Ako mam ako s.r.o fakturovat ele. energiu, ked zo zakona sa ele. energia nesmie predavat inou spolocnostou ako su SSE?
    Mozem mat prevadzku bez odberu ?
    alebo ako to fakturovat? poradte mi nejake skusenejsie napady, mna nic ine nenapadlo iba ako to zamlcat a byt akoze na dieselagregate a fakturovat si naftu, alebo tak nejak. ?
    Prenajmi si od neho malý sklad , včetne energií ( v hodnote tej spotrebovanej).

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Dovolím si upozorniť na porušenie zákona č. 609/2007 Z. z. o spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu, pretože spotrebovávate elektrinu oslobodenú od dane na účely, na ktoré ju nemožno použiť oslobodenú!

    razor je offline (nepripojený) razor

    zacinajuci zivnostnik, plny elanu sa pustit do niecoho co ho bavi od utleho detstva ...viac razor
    to je fajn napad, on totiz ma tiez halu a je tiez ako s.r.o

    s.r.o a platba za elektrinu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.