Zavrieť

Porady

Životnosť plastových okien

rokr rokr

rokr je offline (nepripojený) rokr

Chcel by som sa opýtať, či neviete, akú životnosť majú plastové okná ?

V paneláku máme 20 ročné drevené okná, ktoré nie sú poriadne utesnené.

Viem, že nie je profil ako profil a preto by som uvažoval o 5 alebo 6 komorovom profile.
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
rokr Pozri príspevok
Chcel by som sa opýtať, či neviete, akú životnosť majú plastové okná ?

V paneláku máme 20 ročné drevené okná, ktoré nie sú poriadne utesnené.

Viem, že nie je profil ako profil a preto by som uvažoval o 5 alebo 6 komorovom profile.
Vyber si:
http://www.okna-dvere.sk/clanky.html
http://www.e-filip.sk/default.aspx?contentID=1241

No myslim, že tych 30 rokov je realne. A nemusia sa natierať. To je dost velka vyhoda, nie?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja mám 10 rokov a vyzerá ako by som ho včera namotoval.Profil REHAU.
0 0
tom_NR tom_NR

tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

Aj keby vydržali len 15 rokov, zarobia si na seba.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
tom_NR Pozri príspevok
Aj keby vydržali len 15 rokov, zarobia si na seba.
No neviem, to sa mi zda malo.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
rokr Pozri príspevok
Chcel by som sa opýtať, či neviete, akú životnosť majú plastové okná ?

V paneláku máme 20 ročné drevené okná, ktoré nie sú poriadne utesnené.

Viem, že nie je profil ako profil a preto by som uvažoval o 5 alebo 6 komorovom profile.
Ja budem oponovať o tej životnosti pretože nie všetko je zlato čo sa leskne. Najlepšie boli a budú drevené okna.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No jasne drevo. Najlepsie je mať drevene eurookná. No ale kto na to má?
Takže plast.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

legolas Pozri príspevok
Ja budem oponovať o tej životnosti pretože nie všetko je zlato čo sa leskne. Najlepšie boli a budú drevené okna.
Odvazne tvrdenie
Drevenne boli lebo iny dostupny material na ne nebol.
A ako vyzerali tie pradavne drevenne okna vieme vsetci.

BTW - drevenne pocitadlo s gulickami je stale najlepsie ?
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

plastové okná vydržia cca. 30 rokov, ak sa o ne nebudeš starať, tak zožltnú, nekvalitné sa skrútia.

Lepšie sú euro okná, sú drevené a premalovanie cca. každý 5 rok by som nevidel ako nevýhodu, pretože euro okná, majú lepšie mikrovetranie, čiže vzduch cirkuluje, nie ako u plastových.

Proste kto povie, že plastové sú lepšie ako euro okná (drevené), tak fakt nevie o čom hovorí
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

legolas Pozri príspevok
Ja budem oponovať o tej životnosti pretože nie všetko je zlato čo sa leskne. Najlepšie boli a budú drevené okna.
Ja mam plastove presne 15 rokov. Po revolucii vtedy myslim u nas nebola nejaka extra vysoka kvalita, take okna ako mam ja by myslim uz dnes ani nepredali.

Napriek tomu su uplne presne v takom istom stave, ako v den, kedy ich montovali. Drevene dubove dvere, ktore su mimo slnka aj dazda som uz 3 x natieral, aby vyzerali pekne - (co mi nevadi, kedze su jedine drevene na celom baraku, je to na 20 minut robota).

Svagrovi zliezol z drevenych okien lak ako igelit z parkov a zplesneli mu . Je sice pravda, ze to bola ich chyba, lebo mali extremnu vlhkost, ale banuje, ze nedal plastove.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misomiso Pozri príspevok
Ja mam plastove presne 15 rokov. Po revolucii vtedy myslim u nas nebola nejaka extra vysoka kvalita, take okna ako mam ja by myslim uz dnes ani nepredali.

Napriek tomu su uplne presne v takom istom stave, ako v den, kedy ich montovali.
Ja mam z profilu Rehau (montaž rok 1997). Su stale dobre, žiadne zavady. Firma v tom roku ako bola montaž mala prospekt, že niekde v alpach je take okno asi 30 rokov stare, bez negativnych naznakov starnutia.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Composite Pozri príspevok
plastové okná vydržia cca. 30 rokov, ak sa o ne nebudeš starať, tak zožltnú, nekvalitné sa skrútia.
No to som zvedavy ako zozltne dekorova folia ( u rodicov nato cakame uz vyse 8 rokov ) - dokonca sa od montaze zatial nemuseli ani stelovat
- inac su to samizda nejake 3 komorove deunick

Composite Pozri príspevok
Lepšie sú euro okná, sú drevené a premalovanie cca. každý 5 rok by som nevidel ako nevýhodu, pretože euro okná, majú lepšie mikrovetranie, čiže vzduch cirkuluje, nie ako u plastových.
Kua to je hlod - mikrovetranie

1. Kadial ? - zle tesnenie ? ci nebodaj cez to zalakovane drevo ?
2. Ja som okna vymienal kvoli tomu aby mi cez ne nefucalo - to som si tam mohol rovno nechat stare
Ja chcem vetrat kedy sa mne chce - nie furt a kedy sa chce oknu
3. Zrovna drahsie plastove maju rozne mikroventilacne systemy - ktore taktiez povazujem za zbytocnost - vetrat sa ma uplne inac.

Composite Pozri príspevok
Proste kto povie, že plastové sú lepšie ako euro okná (drevené), tak fakt nevie o čom hovorí
Chvalabohu ze ty vies o com hovoris a to tu zachranujes.
0 0
NInive NInive

NInive je offline (nepripojený) NInive

My sme zatiaľ v štádiu cenových ponúk. A nad tým, aké okno sa už nezamýšľam, lebo fakt nieje o čom. Na drevené okná (3sklo) sa cenová ponuka pohybuje v rozmedzí 390-450 000 sk. Plastové 240-270 000 sk. Ak by som nevedala, čo s peniazmi, tak možno vyberiem drevené, ale ja sa ( ako možno aj väčšina z vás) musí pozerať na každú položku.
Ak je životnosť plastových okien 30 rokov tak som spokojná. Mnohí tí, ktorí si dajú drevené ich aj tak odstránia tiež do tých 30 rokov a dajú si nové, lebo už budú zastaralé, lebo bude niečo lepšie, lebo..........
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misomiso Pozri príspevok
Ja mam plastove presne 15 rokov. Po revolucii vtedy myslim u nas nebola nejaka extra vysoka kvalita, take okna ako mam ja by myslim uz dnes ani nepredali.

Napriek tomu su uplne presne v takom istom stave, ako v den, kedy ich montovali. Drevene dubove dvere, ktore su mimo slnka aj dazda som uz 3 x natieral, aby vyzerali pekne - (co mi nevadi, kedze su jedine drevene na celom baraku, je to na 20 minut robota).

Svagrovi zliezol z drevenych okien lak ako igelit z parkov a zplesneli mu . Je sice pravda, ze to bola ich chyba, lebo mali extremnu vlhkost, ale banuje, ze nedal plastove.
Ak vám eurookná vyrobila banda lumpov z nekvalitného materiálu tak je jedno či z plastu alebo z dreva nekvalitu zistíte keď výrobca dávno skrachoval. Skôr sa natíska otázka ako zititť kvalitu výroby pri predaji?
0 0
Eda Eda

Eda je offline (nepripojený) Eda

Ahojte,

my mame Okna Martin www.oknamartin.sk sedemkomorove asi od marca, tak neviem predpovedať životnosť, ale tepelná izolácia je výborná. Tento rok majú na ne akciu.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Ja som dal euro, uz ich mame stvrty rok a bez problemov. Ale keby som si mal teraz vybrat, tak zvolim asi kvalitny plast. Je to trochu lepsia udrzba a nebude ich treba malovat. Iked ja som moje zatial nemaloval, dal som kvalitnu farbu a chcem este dokupit nejaky pripravok (ponuka ho ta firma) ktory ked natriete na vrchnu farbu okna, tak vraj predlzi zivotnost farby o niekolko rokov. Bracho to kupil, ja to este nemam.

A samotna omietka, lepidlo, ci hociaka farba omietky ide strasne tazko dole z farby na eurookne, to nehovoriac o sprostej lepiacej paske, ktora po sebe nechala lepidlo a musel som za 5 stovak dokupit odstranovac pasok. Z plastu to islo u rodicov krasne dole.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

focus3ccd Pozri príspevok
a musel som za 5 stovak dokupit odstranovac pasok. Z plastu to islo u rodicov krasne dole.
To si nemusel. Ide to rovneko dobre naftou za 38 Sk/l.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

misomiso Pozri príspevok
Ja mam plastove presne 15 rokov. Po revolucii vtedy myslim u nas nebola nejaka extra vysoka kvalita, take okna ako mam ja by myslim uz dnes ani nepredali.

Napriek tomu su uplne presne v takom istom stave, ako v den, kedy ich montovali. Drevene dubove dvere, ktore su mimo slnka aj dazda som uz 3 x natieral, aby vyzerali pekne - (co mi nevadi, kedze su jedine drevene na celom baraku, je to na 20 minut robota).

Svagrovi zliezol z drevenych okien lak ako igelit z parkov a zplesneli mu . Je sice pravda, ze to bola ich chyba, lebo mali extremnu vlhkost, ale banuje, ze nedal plastove.

Tak to mal dobré šroty na kolene robené, nech si pozre ako sa robia euro okná a nie šmejdy.
Ak sa dodržia prísne postu nič také sa nestane, len ked chce niekto ušetriť.
to je ako zo zateplením, nie je zateplenie ako zateplenie
Ak mu splesneli, tak to má riadne shity a niekto ho pekne obabral

jojkoz Pozri príspevok
No to som zvedavy ako zozltne dekorova folia ( u rodicov nato cakame uz vyse 8 rokov ) - dokonca sa od montaze zatial nemuseli ani stelovat
- inac su to samizda nejake 3 komorove deunick


Kua to je hlod - mikrovetranie

1. Kadial ? - zle tesnenie ? ci nebodaj cez to zalakovane drevo ?
2. Ja som okna vymienal kvoli tomu aby mi cez ne nefucalo - to som si tam mohol rovno nechat stare
Ja chcem vetrat kedy sa mne chce - nie furt a kedy sa chce oknu
3. Zrovna drahsie plastove maju rozne mikroventilacne systemy - ktore taktiez povazujem za zbytocnost - vetrat sa ma uplne inac.


Chvalabohu ze ty vies o com hovoris a to tu zachranujes.
Vidím, že vieš o tom prd, tak si zajdi do výrobne plastových okien, či euro okien a opýtaj sa na mikrovetranie, nech ti to vysvetlia.
fučanie a mikrovetranie sú dve veci, ale tebe je to zbytočné vysvetlovať, ked tieto dva pojmy pletieš dohromady
Mikrovetranie u platových okien je nedostatočné, je to inak riešené, je to tam na to, že ľudia zateplia a vymenia okná a nevetrajú a potom majú plesne, ak máš poriadne mikrovatrenie nemáš problém.
ušetríš teplo, nie ako ked otvoriš okno a teplo je fuč, to už nie je úspora

nechce sa mi opakovať, ale ešte raz, kto povie, že plastové sú lepšie ako euro, tak fakt nevie o čom hovorí
Jo a eurookná nekúpite za cenu plastových, ale drahšie.
Naposledy upravil Composite : 29.10.08 at 20:16
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Composite Pozri príspevok
Tak to mal dobré šroty na kolene robené, nech si pozre ako sa robia euro okná a nie šmejdy.
Ak sa dodržia prísne postu nič také sa nestane, len ked chce niekto ušetriť.
to je ako zo zateplením, nie je zateplenie ako zateplenie
Ak mu splesneli, tak to má riadne shity a niekto ho pekne obabral
Jezis maria - co to tu pleties ?
To ze niekto ma plesne po vymene okien je len znamenim ze ich ma tesne - o co pri oknach ide.
Ale to ze ma plesne nieje vidou okna ale velkej vlhkosti v interiery a nizkej teploty.
Na 95% tym ze malo vetra.



Composite Pozri príspevok
fučanie a mikrovetranie sú dve veci, ale tebe je to zbytočné vysvetlovať, ked tieto dva pojmy pletieš dohromady
Mikrovetranie u platových okien je nedostatočné, je to inak riešené, je to tam na to, že ľudia zateplia a vymenia okná a nevetrajú a potom majú plesne, ak máš poriadne mikrovatrenie nemáš problém.
ušetríš teplo, nie ako ked otvoriš okno a teplo je fuč, to už nie je úspora

nechce sa mi opakovať, ale ešte raz, kto povie, že plastové sú lepšie ako euro, tak fakt nevie o čom hovorí
Jo a eurookná nekúpite za cenu plastových, ale drahšie.
Ked to raz vetra - ci uz mikro, makro alebo ako - tak je to tepelna strata - neriadena.
U plastovych okien sa to robi strbinamy v profiloch - ako sa to prosim Ta riesi na tych drevennych - ked je to este lepsie ?

Opakujem - ja chcem vetrat kedy ja chcem a ako ja chcem - a preto riesim riadene rekuperacne vetranie.

To je vetranie s min. stratami - nie nejake "mikrovetranie" co ta ma zchranit pred plesnamy.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Yes, nech aj splesnieme, hlavne, že je teplúúúúúúúúúúúčko.
Jojkoz, nabral si od niekoho ... názor a teraz tu o ňom všetkých presviedčaš. Mikroventilácia je vhodná do nových okien.

p.s. zvyčajne používame slová - štrbinami, plesňami, drevený a pod., ale proti gustu žiaden dišputát
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

iriska Pozri príspevok
Yes, nech aj splesnieme, hlavne, že je teplúúúúúúúúúúúčko.
Jojkoz, nabral si od niekoho ... názor a teraz tu o ňom všetkých presviedčaš. Mikroventilácia je vhodná do nových okien.

p.s. zvyčajne používame slová - štrbinami, plesňami, drevený a pod., ale proti gustu žiaden dišputát
Naozaj ?

A vies co je to vlhkost, teplota, rekuperacia a plesne ?

Ked pochopis suvislosti - tak zistis naco ti je mikroventilacia

Ja si dam radsej "makro"ventilaciu s rekuperaciu a viem NAISTO ze mam klud - nehovoriac aj o cerstvom vzduchu pre ludi a malym tepelnym stratam .......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať