Zavrieť

Porady

Darovacia zmluva

Dobry den.Chcela by som poprosit o radu ohladom darovacej zmluvy.
Sest rokov opatrujem choru mamu,mam este sice sestru,ale ta o mamu neprejavuje zaujem ani pocas choroby,tak sa mama rozhodla,ze mi daruje dom,ale sestra o tom nevie.Kedze 7 rokov mamu ani mna nevidela.Chcem sa poradit,co v pripade maminej smrti,ci moze moja sestra darovaciu zmluvu napadnut v dedicskom konani a za akych okolnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    martina sokolovska Pozri príspevok
    Dobry den.Chcela by som poprosit o radu ohladom darovacej zmluvy.
    Sest rokov opatrujem choru mamu,mam este sice sestru,ale ta o mamu neprejavuje zaujem ani pocas choroby,tak sa mama rozhodla,ze mi daruje dom,ale sestra o tom nevie.Kedze 7 rokov mamu ani mna nevidela.Chcem sa poradit,co v pripade maminej smrti,ci moze moja sestra darovaciu zmluvu napadnut v dedicskom konani a za akych okolnosti.
    Darovacia zmluva, pričom Tvoja mama (ak je ona jediným vlastníkom nehnuteľnosti) daruje dom Tebe, príp. s právom jej doživotného užívania a s tým, že mamu doopatruješ a postaráš sa o ňu. Súhlas súrodenca nie je potrebný a v budúcnosti sa takéto zmluvy dosť ťažko napádajú a ak maminu skutočne dôstojne doopatruješ, opak sa veľmi ťažko preukazuje.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    napadnut darovanie nemoze, ale moze pri dedicskom konani po mame ziadat, aby sa hodnota domu odratala z tvojho dedicskeho podielu /velmi zjednodusene povedane ..v podstate/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.