Zavrieť

Porady

Problém s USB vtupom

Prosím poraďte mi.Kúpil som starší počítač a nereagujú mi vôbec USB vtupy na žiadne zariadenie.Ďakujem.
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
peter1961 Pozri príspevok
Prosím poraďte mi.Kúpil som starší počítač a nereagujú mi vôbec USB vtupy na žiadne zariadenie.Ďakujem.
Co to znamena starsi PC? Aky je v nom OS? Uviedol si malo informacii.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

peter1961 Pozri príspevok
Prosím poraďte mi.Kúpil som starší počítač a nereagujú mi vôbec USB vtupy na žiadne zariadenie.Ďakujem.
Treba pozrieť v nastaveniach BIOSu, či sú tieto porty aktívne. Ak áno, ďalej treba nainštalovať ovládače, ak by neboli.

Na začiatok ma iné nenapadá.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Ak je to starší počítač je kľudne možné že porty ani nie sú pripojené k základnej doske
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Andy Kralik Pozri príspevok
Ak je to starší počítač je kľudne možné že porty ani nie sú pripojené k základnej doske
V tejto súvislosti mi napadlo - kde sú tie USB porty? Ak sú vzadu, tak budú pevne zabudované na ZD. Ale ak sú vpredu na skrinke, tak skutočne môže byť, že nie sú na ZD ani pripojené. Na pripojenie USB portov zabudovaných v skrinke treba zapojiť kábel na príslušný konektor (10 pin) na ZD.

Ešte by pomohlo kúpiť samostatnú PCI kartu s niekoľkými USB portami, napr. takúto:

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=7677371
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Jasne, treba to popozerat. Hlavne zadat typ dosky, OS.
Ak je to prva edicia W98, tak USB nefunguju. Treba W98 SE a doinstalovat ovladace.
0 0
jozefstefan jozefstefan

jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

OS Windows NT napr. vobec nepodporuje USB.

Moze byt este aj to, ze mas USb 1.1 a nie USB 2.0.

Alebo ako pisal Chobot, nemusia byt aktivne (nastavit v BIOSe)
0 0
peter1961 peter1961

peter1961 je offline (nepripojený) peter1961

Motherboard
Model : GA-7VKML
Motherboard
Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
Operating System
Windows XP Professional Service Pack 2 AMD Athlon(tm) XP 1700+
Toto sú informácie ktoré som z neho vyčítal.USB vstupy sú na základnej doske.USBhub mám zaradený medzi /inactive Drivers/.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
peter1961 Pozri príspevok
Motherboard
Model : GA-7VKML
Motherboard
Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
Operating System
Windows XP Professional Service Pack 2 AMD Athlon(tm) XP 1700+
Toto sú informácie ktoré som z neho vyčítal.USB vstupy sú na základnej doske.USBhub mám zaradený medzi /inactive Drivers/.
No ved to je slusna doska! I ked podla: http://www.gigabyte.com.tw/Products/...ProductID=1660 ma iba USB 1.1 (2x) zozadu a rozsiritelne z dosky na dalsie 2x USB (spolu 4x)
To bude problem v nastaveni v BIOS-e ako uz na to poukazal Chobot.
Doporucujem flashnut poslednu verziu BIOS-u, ak je doska nahodou neobsahuje.
Pozri nastavenie v BIOS-e, ci je tam spravne nastavenie pre USB controller (Chipset Features Setup). Stiahni si manual v pdf, ak ho nemas v papierovej podobe.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

peter1961 Pozri príspevok
Motherboard
Model : GA-7VKML
Motherboard
Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
Operating System
Windows XP Professional Service Pack 2 AMD Athlon(tm) XP 1700+
Toto sú informácie ktoré som z neho vyčítal.USB vstupy sú na základnej doske.USBhub mám zaradený medzi /inactive Drivers/.
Sitahni si tento návod:

http://europe.giga-byte.com/FileList...al_7vkml_e.pdf

a tam na strane 39 - 41 máš napísané, ako a kde aktivovať USB porty v BIOSe.
0 0
peter1961 peter1961

peter1961 je offline (nepripojený) peter1961

Práve sa mi to vďaka vašim radám podarilo nastaviť.Velmi pekne ďakujem.
Mám ešte aj prídavné usb vstupy no sú odpojené od dosky.Môžte mi poradiť ako ich zapojiť? Kde to viem , no neviem ktorý kablik na ktorý kolík. Ešte raz ďakujem.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
peter1961 Pozri príspevok
Práve sa mi to vďaka vašim radám podarilo nastaviť.Velmi pekne ďakujem.
Mám ešte aj prídavné usb vstupy no sú odpojené od dosky.Môžte mi poradiť ako ich zapojiť? Kde to viem , no neviem ktorý kablik na ktorý kolík. Ešte raz ďakujem.
Ak nezabudnem, tak vecer z domu. Ak ma niekto nepredbehne.
neviem, či toto bude postacovat:
http://thesimpsonsdvd.wz.cz/private/Kabely.jpg
http://thesimpsonsdvd.wz.cz/private/USB_Board.jpg
Mam to kdesi farebne vsetko vyznacene.
Naposledy upravil duves : 28.10.08 at 14:15
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Ak mas stiahnuty manual k MB ( http://www.gigabyte.com.tw/Products/...ProductID=1660 ), tak na 11. alebo 12. strane pozri obrazok. Na spodnej casti zakladnej dosky najdes konektor USB1. Tam mas jednoducho zapojit/zastrcit USB kabel z predneho panela. Pozri si, ktory kolik (pripadne ktore koliky) nemas a podla toho otoc koncovku USB kabla (na koncovke na tom mieste nie je dierka pre kolik) a zastrc to tam. Je to jednoduche.
Naposledy upravil luigi72 : 28.10.08 at 14:22
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No mam to. Lenze ja som riesil USB 2.0, tak neviem ci to bude fungovat na USB 1.1:
http://www.fancon.cz/usb-error-over-...ont-panel.html
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

peter1961 Pozri príspevok
Práve sa mi to vďaka vašim radám podarilo nastaviť.Velmi pekne ďakujem.
Mám ešte aj prídavné usb vstupy no sú odpojené od dosky.Môžte mi poradiť ako ich zapojiť? Kde to viem , no neviem ktorý kablik na ktorý kolík. Ešte raz ďakujem.
Na doske máš ten žltý konektor, na neho treba pripojiť externý USB port. To, čo je hore v duvesovom príspevku ten obrázok Kabely.jpg, to nie je USB konektor, to sú štandardné konektory skrinky, na zapnutie, reset, slúchadlá a mikrofón.

Ten externý USB port by mal byť taký kompaktný konektor s 10 dierkami, a vyzerá tak, ako na obrázku:
USB front panel.jpg  
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Chobot Pozri príspevok
Na doske máš ten žltý konektor, na neho treba pripojiť externý USB port. To, čo je hore v duvesovom príspevku ten obrázok Kabely.jpg, to nie je USB konektor, to sú štandardné konektory skrinky, na zapnutie, reset, slúchadlá a mikrofón.

Ten externý USB port by mal byť taký kompaktný konektor s 10 dierkami, a vyzerá tak, ako na obrázku:
Chobot, ale ja som to na doske spred 2 rokov riesil takymito kabelmi:

fakt, čestne pionierske. Predny panel som ziskal z jedneho kvazi starsieho kompu a pozapajal som to dobre. Funguje.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

duves Pozri príspevok
Chobot, ale ja som to na doske spred 2 rokov riesil takymito kabelmi:

fakt, čestne pionierske. Predny panel som ziskal z jedneho kvazi starsieho kompu a pozapajal som to dobre. Funguje.
Môže byť, nehádam sa. Nech sa peter poriadne pozrie, aké má vývody z predného panela skrinky.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
I ked je pravda, že tam mam aj vstup/vystup na zvukovu kartu. Ak nezabudnem, skusim to otvorit a cvaknut foťakom.
0 0
peter1961 peter1961

peter1961 je offline (nepripojený) peter1961

Ja mám koncovky každý káblik samostatne , tak to skúsim zapojiť podla návodu čo poslal chobot. Ozvem sa ako to dopadlo.
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

duves Pozri príspevok
Chobot, ale ja som to na doske spred 2 rokov riesil takymito kabelmi:

fakt, čestne pionierske. Predny panel som ziskal z jedneho kvazi starsieho kompu a pozapajal som to dobre. Funguje.
Tieto kabliky su na zapojenie zapinania/vypinania kompu, na resetovanie a pre zvukove vystupy (repraky a sluchadla) na prednom panely.

USB je na koncovke desatdierkovy kablik (2x5) a staci len spravne nastrcit na koliky na MB .
0 0
peter1961 peter1961

peter1961 je offline (nepripojený) peter1961

Pardon , popletene mená. Nie chobot ale duves.Sorry.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať