Zavrieť

Porady

Hospodársky zákonník č. 109/1964 Zb. v znení neskorších predpisov

Dobry den,

potreboval by som niekde najst znenie hospodarskeho zakonnika č. 109/1964 Zb. v zneni neskorsich predpisov. Predovsetkym § 128, ktora pojednava o prevzati zavazku.

Na internete to neviem najst. Nie som si ani isty, ci tento hospodarsky zakonnik este plati alebo bol nahradeny suborom nejakych inych noriem.

Dakujem.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monymon je offline (nepripojený) monymon

    monymon
    Ano, bol nahradeny suborom "inych noriem", ktore sa volaju OBCHODNY ZAKONNIK!!!!!! Konkretne v § 772 sa docitas, ze tento predpis, ktory urcite na nete najdes zrusil okrem inych aj Hospodarsky zakonnik. Nepracuj s Hospodarskym zakonnikom, lebo budes postupovat podla neplatnej pravnej normy...

    robert9691 je offline (nepripojený) robert9691

    robert9691
    Jasne... dakujem, ja s nim ani pracovat nebudem, len si potrebujem nieco overit.

    Monymon, vedel by si mi povedat, v ktorom roku bola jeho platnost zrusena? Lebo ja mam k dispozicii uznesenie sudu z konca devatdesiatych rokov, ktore sa este odvolava na tento zakon...

    Zaujimam ma hlavne cast § 128 toho Hosp. zak. ktora pojednava o prevzati zavazku... Zodpoveda tomu v dnesnom Obchodnom zakonniku cast DIEL VII, Oddiel 1 Sposob plnenia... od paragrafu 324 vyssie... alebo nejaka ina cast?

    Ten Obchodny zakonnik je cislo 513/1991 Zb., takze predpokladam, ze plati cca od zaciatku devatdesiatych rokov.

    monymon je offline (nepripojený) monymon

    monymon
    obchodny zakonnik je ucinny od 1.1.1992, teda k tomuto datumu bol zruseny aj Hospodarky zakonnik. Inak cele znenie sa da najst na www. justice.gov.sk v sekcii jaspi, ale je potrebne pri zadavani vymazat okienko s ucinnostou k (vzdy je tam aktualny datum - toto treba vymazat ) a len riadne zadat cislo predpisu.

    Hospodársky zákonník č. 109/1964 Zb. v znení neskorších predpisov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.