Zavrieť

Porady

Termínovany vklad alebo fondy?

Chcem sa poradiť. mam nejake korunky na korunovom peňaznom fonde, ale zistila som ze môzem dostat spať menej ako som vložila. Terminovany vklad je nejako kryty? Nemôzem prist o tie peniaze /nemyslim ze keby prišiel koniec sveta)))/. Nevyhodou terminovaneho vkladu je teda vypovedna lehota od 3.mesiacov. Poradte prosim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bianka117 Pozri príspevok
    Chcem sa poradiť. mam nejake korunky na korunovom peňaznom fonde, ale zistila som ze môzem dostat spať menej ako som vložila. Terminovany vklad je nejako kryty? Nemôzem prist o tie peniaze /nemyslim ze keby prišiel koniec sveta)))/. Nevyhodou terminovaneho vkladu je teda vypovedna lehota od 3.mesiacov. Poradte prosim.
    Áno, v prípade fondu môžeš dostať späť menej, než si vložila, ale to si musela vedieť od začiatku. Teraz by bolo nerozumné odpredávať podiely vo fonde, pretože majú najnižšiu hodnotu - veľa by si stratila. Počkaj, kým znovu trochu narastie hodnota a potom ich odpredaj.

    Termínovaný vklad je úplne iný typ produktu. Tam sa hodnota istiny nemení, ručí za ňu banka a za banku ručí fond ochrany vkladov. Takže peniaze na term. účte sú istejšie, ale menej výnosné.

    Termínovany vklad alebo fondy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.