Zavrieť

Porady

POMOC - čo je s počítačom.

Dobrý deň všetkým. Dnes som reštartovala počítač a odvtedy mám tento problém - systém sa mi vôbec neotvorí, začne s načítavaním a vypíše "detecting IDE drives", potom sa obrazí tabuľka, kde mám rôzne možnosti ako
safe mode, last known goog configuation - cez tieto možnosti sa dostanem do núdzového režimu, už som spravila aj zmenu obdobia nepomohlo. Ako by som zistila chybu, kde by som našla popis chyby, alebo mám radšej zavolať odborníka. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    renata77 Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým. Dnes som reštartovala počítač a odvtedy mám tento problém - systém sa mi vôbec neotvorí, začne s načítavaním a vypíše "detecting IDE drives", potom sa obrazí tabuľka, kde mám rôzne možnosti ako
    safe mode, last known goog configuation - cez tieto možnosti sa dostanem do núdzového režimu, už som spravila aj zmenu obdobia nepomohlo. Ako by som zistila chybu, kde by som našla popis chyby, alebo mám radšej zavolať odborníka. Ďakujem
    Podla vsetkeho mas OS Win XP?
    skus volbu last good configuration...a potom sa ozvi.

    renata77 je offline (nepripojený) renata77

    renata77
    Ani na tú možnosť sa počítač nezapol správne. Môže to byť nejaká vážna chyba?

    P.S. Teraz som zistila, že v núdzovom režime nemám tam tlačiareň.
    Naposledy upravil renata77 : 27.10.08 at 14:40

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Máš poškodený systém.
    Skús nabootovať z inštalačného CD Windows a z ponuky dať opraviť systém. Zo začiatku sa ti to bude tváriť ako nová inštalácia, ale niekde je tam ponuka - len opraviť systém. Z ponuky vyber stlačiť "R" - ako repair. Programy a nastavenia ktoré tam boli, tak ti zostanú zachované.

    Ak nevieš o čom tu píšem, myslím že by bolo dobre zavolať si toho odborníka.

    Až ti dá systém do stavu ako bol predtým, bolo by dobre zistiť prečo sa toto stalo.
    - Čo sa s PC práve robilo, niečo si inštalovala alebo nastavovala v systéme?
    - Máš v PC spustený rezidentne, funkčný a aktualizovaný antivír a tiež antispyware?
    Prezri si PC hĺbkovou kontrolou, najlepšie z núdzového režimu.

    Achy je offline (nepripojený) Achy

    Achy
    A ked das spustit v normalnom mode, tak sa to ako sprava? vyhodi nejaky error? padne to?

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Mal som presne ten istý problém. Pomohla len totálna reinštalácia. Doteraz netuším o čo išlo.

    renata77 je offline (nepripojený) renata77

    renata77
    Ahoj chlapci, ďakujem Vám za rady.
    Počítač som dala opraviť odborníkom, bolo treba reinštalovať celý Windows.
    Upozorňovali ma, že takáto systémová chyba sa môže vyskytnúť aj v budúcnosti a môže odísť celý počítač, a aby som zálohovala všetky dáta.
    Čaute

    Achy je offline (nepripojený) Achy

    Achy
    Tak to je potom odbornik kazdy. Dolezite data si treba vzdy zalohovat, ci je PC nove, alebo stare.

    POMOC - čo je s počítačom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.