Zavrieť

Porady

premlčacia doba, exekutor

Dobrý deň.
Potrebovala by som radu... v roku 2002 bola v jednej mobilnej telekomunikačnej spoločnosti zrušena zmluva o pripojení z dôvodu neuhradenia faktúr. Následne na to boli všetky faktúry uhradené, taktiež aj zmluvná pokuta stanovená telekomunikačnou spoločnostou. Od toho času, to je 6 rokov, neboli doručené žiadne šeky, resp. upomienky, takže som to považovala za vyriešené (zmluvu a šeky o uhradách už bohužiaľ nemám). Až teraz došli papiere z exekučného úradu o začatí exekučného konania. Som si vedoma, že žiadne pozdlžnosti tam nie sú, ale aj tak Vás prosím o radu ako v tomto prípade pokračovať. Je tam nejaká premlčacia doba? Môžem sa nejako odvolať a nezaplatiť sumu čo odomňa žiadajú?
Za rady vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gabooz je offline (nepripojený) gabooz

    advokátsky koncipient gabooz
    Ak bol vydaný platobný rozkaz, premlčacia doba uplynie po 10 rokoch. Ak nebolo vydané rozhodnutie súdu (v tomto prípade Platobný rozkaz) premlčacia doba uplynie po 4 rokoch ak je zmluva podľa Obchodného zákonníka a 3 roky ak je zmluva podľa Občianskeho zákonníka.

    premlčacia doba, exekutor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.