Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia

ahojte, viete mi niekto prosim poradit?
Zamestnanec doniesol List SA = kde ma zamestnavatel vyčíslený nedoplatok.
Zamestnanec nebol počas celého roka zamestnancom našej spoločnosti. Je tento nedoplatok ktory ma z poistovne presne vypočítaný alebo si ho mam nejak vypočítať sama?
moc sa v tom neorientujem, ak mozte,niekto mi poradte
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Personalistka27 Pozri príspevok
    ahojte, viete mi niekto prosim poradit?
    Zamestnanec doniesol List SA = kde ma zamestnavatel vyčíslený nedoplatok.
    Zamestnanec nebol počas celého roka zamestnancom našej spoločnosti. Je tento nedoplatok ktory ma z poistovne presne vypočítaný alebo si ho mam nejak vypočítať sama?
    moc sa v tom neorientujem, ak mozte,niekto mi poradte
    dakujem
    No to, že si ho sama vypočítaš, Ti asi veľmi nepomôže. Musel by to opraviť a doniesť Ti nový list ak by Ti to nesedelo s tvojou kontrolou. Ale skontrolovať si to samozrejme môžeš.
    Nechápem však jednému, ak nebol celý rok Vašim zamestnancom, ako Vám mohol vzniknúť nedoplatok? Však ak u Vás nerobil celý rok, za ktorý to RZZP podával, tak ste zaňho ani nič neodvádzali.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ja len predpokladám, že iba tento rok nebol ich zamestnancom a v r.2007 áno (keď iba len časť roka). Takže teoreticky mohol vzniknúť nedoplatok.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Ak je to tak, ako píše Andyke, tak potom ste mu určite ako zamestnávateľ museli dať k jeho RZZP potvrdenie o príjme a preddavkoch na ZP. Z tohoto potvrdenia si vieš aj sama zistiť, či mal nejaký nedoplatok. Ten mohol pravdepodobne vzniknúť v prípade, ak mal mesačné príjmy v niektorých mesiacoch vyššie ako stanovený maximálny VZ pre ZP.
    Takže si to prekontroluj a ak je uvedený nedoplatok správny, treba ho oznámiť príslušnej ZP a aj zaplatiť.

    Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.