Zavrieť

Porady

Zriadenie Taxislužby

Anketa: Taxi

Počet hlasujúcich
1. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Taxik

    0 0%
  • Taxislužba

    1 100.00%
Dobrý ďeň sa praje, chcel by som sa opýtať na postup pri zakladaní taxislužby, chcem kupit auto ktore napisem na matku, fyz.osobu a auto si prenajmem! Som 1.8 živnostník! Treba vybaviť konsesiu alebo staci rozšíriž živnost? Treba kupovať taxameter, asi ano, tak kde a co to stojí! Poprosím Vás o čo najpresnejšiu radu! Celkovo ma zaujíma vsetko, co sa tohto smeru týka!
Pripadne mi možete poslat radu aj na email: ridick@post.sk alebo staci ak mate icq tak tu je moje cislo:258-567-250! Dakujem pekne za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    manžel bol 10 rokov taxikár, tak niečo o tom viem.
    najskôr sa musíš prihlásiť na skúšky pre taxikárov na Krajskom úrade pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Bratislave, Vajnorská ulica, tá budova pred Polusom bližšie k Bajkalskej, skúšky stoja 2500,-sk, bez toho ti nevydajú koncesnú živnosť, ktorá stojí 2000,-sk
    Okrem toho si musíš kúpiť taxameter, do 10tis, transparent do 1500,-sk, vysielačkovú anténu do 1000.-sk , ak chceš ísť do nejakej firmy, musíš zložiť kauciu na vysielačku 5000,-sk, to je taká záloha, keby ti ju ukradli alebo by sa pri havárii zničila,na začiatku musíš ešte zaplatiť za stanoviská( cena záleží od počtu boxov, ktoré firma využíva)do 15000,-sk, ak budeš v Cechu taxikárov členské na rok je 500,-sk, potom musíš prihlásiť auto na daňový úrad a zaplatiť cestnú daň do 2500,-sk na rok vždy na začiatku roka.
    Otázky na skúšky si musíš zohnať od nejakého taxikára

    Zriadenie Taxislužby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.