Zavrieť

Porady

náhrada pri PN

Začínam robiť mzdy v novom programe kam musím pozadávať aj nejaké vstupné údaje. Prosím o radu skúsenejších . U príjmu vyššieho ako max. VZ pre nem. poistenie 43 095,-denný VZ na nemocenské dávky vypočítam z celej mzdy/počet kal. dní alebo len z 43 095,- Sk. Potrebujem vypočítať náhradu príjmu pri dočasnej PN do 10 dní.Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Mám taký malý spor, ak máte práceneschopného zamestnanca viac ako mesiac, medzičasom sa s ním rozviaže pp §60, v PN pokračuje, po skončení PN mesiac po skončení pp, myslíte si, že má PN poslať do firmy? Však čo s ním je už mám?
    Jeho žena tvrdí, že ona má info zo soc. poisťovne a ja mám opečiatkovať tú IV.,
    Čo vy na to, Na IV je predsa , že kedy nastúpil do práce a ak už mesiac u nás nepracuje, tak máme spor s milostivou manželkou, že ju nechápem.
    Budem rada, ak prispejete.

    eliot je offline (nepripojený) eliot

    eliot
    Nespadá to náhodou ešte pod 6 týždňovú ochrannú lehotu preto tá požiadavka od manželky?

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    PN má poslať na soc. poisťovnu. Aj keby to bolo v ochrannej lehote, zamestnávateľ dáva na soc. poisťovňu iba jeho príjem, ale marodný lístok si musí sám poslať na soc. poisťovňu, bez pečiatky zamestnávateľa.

    eliot je offline (nepripojený) eliot

    eliot
    Ešte by so chcela reagovat na odpoved endrju-a. To by znamenalo že z VZ 43 095,- sa budú nemocenské dávky vypočítavať až od 1.7.2005? Alebo som to ozle pochopila a cely rok 2005 počítam z VZ minulého roka? Ďakujem

    olgaa je offline (nepripojený) olgaa

    olgaa
    Prajem dobrý deň
    Má niekto skúsenosť s platením DPN pri pracovnom úraze?
    Zamestnanec utrpel pracovný úraz po odpracovaní l,5 hod. z
    pracovnej smeny.
    Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopností bolo vystavené na deň , kedy sa vlastne pracovný úraz stal. Je pravda , že potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti má byť vystavené až od nasledujúceho dňa po pracovnom úraze ?
    Čiže až od nasledujúceho dňa má nárok na náhradu príjmu pri DPN a následne aj úrazový príplatok ? Zvyšok pracovnej zmeny t.j. 6 hod. kto zaplatí zamestnancovi?
    Ďakujem

    olgaa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.