Zavrieť

Porady

Refakturácia licencie

Ahojte ľudkovia,
da sa refakturovat licencia uctovného programu?
Firma A ma zakupený program-licencia na 1 pc.
Rozšíri tento program o 1 dalsiu licenciu, ktorú prerefakturuje
Firme B, ktora bude tuto licenciu vyuzivat. Da sa to ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    indiana862 je offline (nepripojený) indiana862

    indiana862
    nikto mi neodpovie?

    Ja viem, že sa to dá urobiť, ale či to nie je napadnuteľné zo strany softvérovej firmy, co program predala 1.firme.
    V podstate majiteľom licencie zostane 1.firma, ale preplatí jej ho 2. firma, ktora bude program vyuzivat v podstate za jednorazovy poplatok. Nie je to postavene na hlavu?
    Prosím, poradte mi.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Licenciu má firma A. Firma B ju mať nebude. Podľa mňa nemôžete predať licenciu, vy ju môžete užívať.
    VYužívanie tejto licencie firmou B by som dala ako súčasť účtovných prác.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    indiana862 Pozri príspevok
    nikto mi neodpovie?

    Ja viem, že sa to dá urobiť, ale či to nie je napadnuteľné zo strany softvérovej firmy, co program predala 1.firme.
    V podstate majiteľom licencie zostane 1.firma, ale preplatí jej ho 2. firma, ktora bude program vyuzivat v podstate za jednorazovy poplatok. Nie je to postavene na hlavu?
    Prosím, poradte mi.
    V prvom rade si treba prečítať Licenčné podmienky...
    Vo všeobecnosti platí, že zakúpením licencie vzniká právo užívania programu, nevzniká však kupujúcemu právo s ním nakladať (teda predávať, upravovať, a pod.).
    Otázka je, prečo si nekúpi firma B priamo licenciu. Je to možná tým, že licencia na ďalší počítač býva vždy so zľavou....
    V každom prípade by som sa ale obrátil na autora programu - možná vám (teda firme B) predá licenciu ako na druhé PC - so zľavou - pokiaľ napr. preukážete, že firma A spolupracuje s firmou B (napr. A účtuje pre B, B odovzdáva doklady-podklady na účtovanie A - vyšlé fa, sklady, ....).

    Refakturácia licencie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.