Zavrieť

Porady

Opakovaná skúšobná doba

Zamestnanec odpracoval v jednej firme bez prestávky 2 roky. Za toto obdobie mal asi 4 krát predĺžený pracovný pomer a v každom predĺžení bola opätovne dohodnutá skúšobná doba. Teraz ho zamestnávateľ v skúšobnej dobe prepustil (čiže posledné predĺženie nemohlo byť skôr ako pred 3 mesiacmi) V podstate sa v tejto firme nejedná o jedného zamestnanca, ale o dosť veľkú skupinu zamestnancov.
Dokonca zamestnávateľ prizval aj úrad práce a rôzne agentúry na ponuku nových pracovných miest pre prepustených zamestnancov. Pracovníci úradu práce zamestnancom tvrdili, že je to určite v poriadku, lebo firma má dobrých právnikov a určite si to preskúmala vopred.
Podľa mňa je to porušenie § 45 ods.4) ZP. Firma sa však takto vyhla hromadnému prepúšťaniu a výplate odstupného.
Aký je Váš názor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    jales Pozri príspevok
    Zamestnanec odpracoval v jednej firme bez prestávky 2 roky. Za toto obdobie mal asi 4 krát predĺžený pracovný pomer a v každom predĺžení bola opätovne dohodnutá skúšobná doba. Teraz ho zamestnávateľ v skúšobnej dobe prepustil (čiže posledné predĺženie nemohlo byť skôr ako pred 3 mesiacmi) V podstate sa v tejto firme nejedná o jedného zamestnanca, ale o dosť veľkú skupinu zamestnancov.
    Dokonca zamestnávateľ prizval aj úrad práce a rôzne agentúry na ponuku nových pracovných miest pre prepustených zamestnancov. Pracovníci úradu práce zamestnancom tvrdili, že je to určite v poriadku, lebo firma má dobrých právnikov a určite si to preskúmala vopred.
    Podľa mňa je to porušenie § 45 ods.4) ZP. Firma sa však takto vyhla hromadnému prepúšťaniu a výplate odstupného.
    Aký je Váš názor?
    Ja by som sa obrátila na IBP, zamestnávateľ konal protizákonne.

    maria- je offline (nepripojený) maria-

    maria-
    Nebolo to v poriadku ani s § 45 ale ani s § 48 o pracovnom pomere na dobu určitú. Je jasne citované v zákone, že skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť opätovne pri uzatváraných pracovných pomeroch na dobu určitú. Určite by som navštívila právnika, nech je to firma aká chce a má aj dobrých právnikov ak je to skutočne tak ako je uvedené.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Jales nepíše či ide o uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú. Ak to bolo na dobu nerčitú a obe strany sa vzájomne dohodli na zmenách v pracovnej zmluve potom je to v poriadku §54 ZP

    Opakovaná skúšobná doba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.