Zavrieť

Porady

Zdaňovanie rozhodcov

Sme akciová spoločnosť, ktorej predmetom podnikania je aj organizovanie športových súťaží a podujatí - futbalu. Na organizácií športových súťaží sa zúčastňujú rozhodcovia, každú súťaž je to iné zloženie rozhodcov vyslaných Futbalových zväzom. Títo rozhodcovia nie sú v pracovnom pomere s našom spoločnosť, nakoľko na každý zápas prichádzajú iní rozhodcovia, za mesiac v priebehu súťaže sa ich vystrieda okolo 30.
Doteraz som daň z ich príjmu odvádzala daňovému úradu v zmysle § 43 ods. 2 - t. z. na príjmy plynúce zo zdrojov na úzení SR.

Z daňového úradu som dostala výzvu, že takýto spôsob odvádzania nie je správny a teraz neviem ako mám postupovať a akým spôsobom mám odvádzať daň zrazený z ich príjmov.

Chcem zdôrazniť, že nie je možné odvádzať túto daň ako daň zo závislej činnosti nakoľko títo rozhodcovia nie su u nás v pracovnom pomeru, ani nie je možné ich zahrnúť do pracovného pomeru, nakoľko na každý zápas prichádzajú iní rozhodcovia a až po skončení zápasu sa ja ako ekonómka a personalistka dozviem kto tam bol.

Prosím Vás odpoveď na otázku: Ako mám túto daň z ich príjmov uvádzať? V zmysle akého § mám postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Darma111 Pozri príspevok
    Sme akciová spoločnosť, ktorej predmetom podnikania je aj organizovanie športových súťaží a podujatí - futbalu. Na organizácií športových súťaží sa zúčastňujú rozhodcovia, každú súťaž je to iné zloženie rozhodcov vyslaných Futbalových zväzom. Títo rozhodcovia nie sú v pracovnom pomere s našom spoločnosť, nakoľko na každý zápas prichádzajú iní rozhodcovia, za mesiac v priebehu súťaže sa ich vystrieda okolo 30.
    Doteraz som daň z ich príjmu odvádzala daňovému úradu v zmysle § 43 ods. 2 - t. z. na príjmy plynúce zo zdrojov na úzení SR.

    Z daňového úradu som dostala výzvu, že takýto spôsob odvádzania nie je správny a teraz neviem ako mám postupovať a akým spôsobom mám odvádzať daň zrazený z ich príjmov.

    Chcem zdôrazniť, že nie je možné odvádzať túto daň ako daň zo závislej činnosti nakoľko títo rozhodcovia nie su u nás v pracovnom pomeru, ani nie je možné ich zahrnúť do pracovného pomeru, nakoľko na každý zápas prichádzajú iní rozhodcovia a až po skončení zápasu sa ja ako ekonómka a personalistka dozviem kto tam bol.

    Prosím Vás odpoveď na otázku: Ako mám túto daň z ich príjmov uvádzať? V zmysle akého § mám postupovať?
    K problematike zdaňovania rozhodcov je tu veľa tém, ale myslím, že najlepšie je to poriešené v tomto čísle, ktorý sem jedného času dal aj Jozef Mihál - číslo 5/2007 od strany 10:
    http://www.sporting.sk/sk/sportinform

    Zdaňovanie rozhodcov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.