Zavrieť

Porady

Zákon o cest.náhradách

Ahojte , prosim o radu
ak mám v prac.zmluve uvedený výkon práce na celom uzemí SR aj Čr, ako je to s cestakom a náhradami pri zahr.ceste, mám či nemám nárok?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    martinia Pozri príspevok
    Ahojte , prosim o radu
    ak mám v prac.zmluve uvedený výkon práce na celom uzemí SR aj Čr, ako je to s cestakom a náhradami pri zahr.ceste, mám či nemám nárok?
    dakujem
    Takto uvedený výkon práce (celá SR a ČR) nie je v súlade so ZP. Treba upozorniť zamestnávateľa, že musí uviesť presné miesto pravidelného pracoviska. Potom by mohol niekto uviesť, že miesto výkonu práce je zemeguľa a nikdy nevyplatí cest. náhrady....

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Chobot ale keď zamestnávame montážnikov, ktorý maju sice prácu každý deň ale dnes su v Košiciach, zajtra v Bratislave a buduci týždeň na Ukrajine. Ake mam dat miesto výkonu práce

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ivenka Pozri príspevok
    Chobot ale keď zamestnávame montážnikov, ktorý maju sice prácu každý deň ale dnes su v Košiciach, zajtra v Bratislave a buduci týždeň na Ukrajine. Ake mam dat miesto výkonu práce
    Miestom výkonu práce bude sídlo firmy a všetko, čo budú pracovať niekde inde, bude pracovná cesta s riadnym nárokom na cest. náhrady.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Zamestnanci maju k dispozicii firemne auto kde sa vedie evidencia a dostavaju stravne listky, príp.maju zabezpečene obedy. Rozdiel je asi iba v tom, že im davama 89 Sk listky a maju narok na 98. Cestovné si možem ošetriť nejakou dohodou. Uvažujem správne ?

    dagyna je offline (nepripojený) dagyna

    dagyna
    Ahojte, ako je s náhradami cestovného pri vyslaní nového zamestnanca na školenie mimo miesta výkonu práce a bude dochádzať svojim autom , bežne sa preplácal len cestovný lístok s dopravy.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    dagyna Pozri príspevok
    Ahojte, ako je s náhradami cestovného pri vyslaní nového zamestnanca na školenie mimo miesta výkonu práce a bude dochádzať svojim autom , bežne sa preplácal len cestovný lístok s dopravy.
    Ak pôde vlastným autom, môžete mu preplatiť štandardne náhradu za km (5,50/km) plus PHM, alebo mu uhradíte náhradu vo výške cest. lístka hromadnej dopravy.

    Zákon o cest.náhradách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.