Zavrieť

Porady

Vklad do katastra

Koľko sa platí za návrh na vklad do katastra? Sa mi zdá, že 2000 Sk, len nie som si istý.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

    mimi3
    Je to 2000.- ale pokiaľ to chceš urýchliť tak je to 8000.-, tu je to tuším do troch dní.

    RSFredinka je offline (nepripojený) RSFredinka

    RSFredinka
    áno je to 2000sk za 30 dní a ak potrebuješ urýchlený tak to stojí 8000sk za 15 dní ale pozor niektoré katastre to nedodržujú

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    RSFredinka Pozri príspevok
    áno je to 2000sk za 30 dní a ak potrebuješ urýchlený tak to stojí 8000sk za 15 dní ale pozor niektoré katastre to nedodržujú
    len doplnim, ze v pripade nedodrzania lehoty su povinny vratit ten priplatok za zrychleny vklad.

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    a nezabudnite na návrh na vklad uviesť, že žiadam o urýchlený vklad zápisu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností. Nestačí dať 8tis. kolok. Treba to uviesť, že žiadate urýchlený vklad.

    tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

    tommi_d
    Ešte by som možno dodal, že i pri zrýchlenom vklade do 15 dní nebudete mať LV, je to len povolenie zápisu vkladu od právneho oddelenia katastra, samotnévydanie LV môže kľudne trvať i 2-3 týždne naviac.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    ...čo kataster to iná katastrofa

    Najlepšie je keď to tam čaká dva mesiace a potom oznámia, že konanie prerušujú pre chybu a nakoniec zistím, že chybu urobili oni , keďže omylom preskočili jednu stránku.
    Naposledy upravil Halli : 31.10.08 at 14:10

    aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

    aksas2
    robin78 Pozri príspevok
    len doplnim, ze v pripade nedodrzania lehoty su povinny vratit ten priplatok za zrychleny vklad.
    Oni su povinni, ale len ked si poziadas o vratenie

    liveman1 je offline (nepripojený) liveman1

    liveman1
    Keď už sme pri tejto téme. Aký je presný postup? Napíšem si návrh na vklad do katastra, priložím 2000 Sk kolok, dohodu o rozdelení BSM (2 byty, každý s manželov si nechá 1) v 5 kópiách s notársky overenými podpismi a donesiem do podateľne katastra? Oni tam niečo hneď overujú? Tam mi len potvrdia prevzatie?
    Ešte by ma zaujímalo čo znamená termín - "povolenie vkladu do katastra", to je nejaký medzistupeň alebo čo vlastne. A to čo majú vybaviť do 30 dní (ak to náhodou stihnú) je čo? To už budem zapísaný v katastri na liste vlastníctva?

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Vlastníkom sa stávaš dňom povolenia vkladu do katastra, čiže to čo máš na zmluve na razítku povolené a podpísané právnikom, alebo pracovníkom katastra...to kedy to dostaneš vedieť je na každom katastri iné, ale možeš sa na to informovať...ak budú ochotní.

    liveman1 je offline (nepripojený) liveman1

    liveman1
    Tvoja odpoveď mi je jasná. Môžeš mi to chronologicky napísať ako ti ide postupne tie úkony? Ďakujem

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    tak je to takto :

    - na prislusnej sprave katastra sa poda ziadost o vklad ....... vypise sa ako uz tu bolo x krat pisane (prilohou je zmluva - pravna listina)

    - rozhodnutie, ktorým sa vklad povoľuje, správa katastra vyznačí v zmluve, rozhodnutie o povolení vkladu nadobúda právoplatnosť dňom jeho vyznačenia, správa katastra doručí zmluvu - pravnu listinu s vyznačením rozhodnutia o povolení vkladu všetkým účastníkom konania
    - vklad povoľuje pracovník s osobitnou spôsobilosťou rozhodovať o návrhu na vklad
    - rozhodnutie o povoleni vkladu je limitovane do 15 dni 8000 sk a do 30 dni 2000 Sk

    - listina s povolenym vkladom sa odovzda pracovnikovi spravy katastra, ktory ma na starosti katastralne uzemie na ktore sa vztahuje vklad do katastra
    - podla toho aku ma tento pracovnik velku kopu spisov na zapis sa listina zapise do katastra nehnutelnosti, lehota na zapis zavisi od tohto pracovnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.