Zavrieť

Porady

strašná pleť

ahojte. Potrebujem súrne poradiť. Mám suchú pleť (šupinkuje sa), ale zároveň nejaké akné, aj fľaky po akné a aby toho nebolo dosť, leskne sa jak besná . Vyskúšala som už toho tonu, lacnejšie a aj úplne drahé a nič mi nepomáha. Dermatoložka mi vôbec nepomohla, len mi ju ešte viac vysušila. Tak ak máte niekto s týmto skúsenosť, poraďte, budem veľmi vďačná
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    skús ešte Infadolan masť- na regeneráciu kože. Skúsiš, uvidíš, keď si už toho toľko skúsila, skús tiež nejaké obklady - večer z repíka , tie vyrážky natri Ichtamolom (event. Gáfrová masť s ichtamolom).

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Skús niečo na báze ovocných kyselín. Mne napr. pomohla pleťová voda za pár kačiek.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    dvojtýždňová kúra: / potom 2 týždne pauza - a ešte raz 2týždne kúra
    1. vnútorne: žihľavový čaj / ráno a večer pred spaním / 2dcl / 1vrecko / all 1PL

    2. vonkajšie: umývanie tváre odvarom z harmančeka
    tvár natierať "obyčajnou" marynou

    pritom sa vyhýbať všetkým dráždivým jedlám:
    vysmážané, vyprážané, udené, príliš kyslé, kysnuté,
    prajem skoré vyliečenie

    maruška123 je offline (nepripojený) maruška123

    maruška123
    tak ja mám presne takú istú pleť ako píšeš a roky som si s ňou nevedela poradiť, avšak teraz už ani so šupinkami nemám problém,

    ráno po umytí tváre ak aj nejaké šupinky mám tak si tvár pošúcham uterákom,

    raz do mesiaca kozmetika kde ti kozmetička profesionálne pleť vyčistí, moja kozmetička po vytlačení vyrážok používa masku zo zeleného ílu - zohnala som si ju aj ja nakoľko mi veľmi pomáha a presne po kozmetike nemám niekoľko dní žiadne šupinky a teraz si budem dávať tú masku aj ja doma, samozrejme najviac sa mi tvorili šupinky, ked som si sama doma tlačila vyrážky a nedala som potom na stiahnutie pórov žiadnu masku,

    požívam hydratačný krém , nepoužívam žiadne mastné krémy pretože sa potom pokožka leskne a tvoria sa vyrážky

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Ešte doplním, že mne harmanček nerobil dobre - zistila som, že mám naň alergiu. Z dôvodu výskytu výťažku harmančeka má mnoho ľudí problémy - to mi povedala kožná.
    Radšej skúšaj prípravky po jednom, ako viac naraz, ale zmena stravovania určite pomôže. Ja som napr. vypustila mlieko, nie na 100%, ale skôr jem jogurty ...

    maruška123 je offline (nepripojený) maruška123

    maruška123
    len chcem reagovať na vyššie uvedené prspevky, strava je veľmi dôležitá, ja som výrazne obmedzila jedlá z bielej múky, cukru, mlieka, nejem žiadne pečivo a potom sa mi aj pleť upravila

    milenia je offline (nepripojený) milenia

    milenia
    Skús si dať predpísať Roacutan. Je to derivát vitamínu A. Otazne je či sa hodí na tvoje problémy.

    NelaX je offline (nepripojený) NelaX

    NelaX
    Ďakujem všetkým za odpovede a ten čajík určite vyskúšam, ale s týmjedlom no neviem, ja sa moc zdravo nestravujem
    Maruska123 kam chodíš na kozmetiku? Ja už dlhšie zháňam nejakú dobrú kozmetičku, naj v okolí TT kraja, dík.

    maruška123 je offline (nepripojený) maruška123

    maruška123
    ja chodím na kozmetiku v Trenčíne, vyskúšala som viaceré baby ale táto z nich je najlepšia, v okolí TT nepoznám žiadnu, len Ti chcem poradiť, že kozmetika 1 x za mesiac nie je všetko bez tej stravy to veľmi nepôjde, ja dokonca som začala robiť si aj detoxikáciu organizmu ( zmenila som stravu a beriem aj detoxikačné prípravy ) a potom aj tá pleť by sa mala upraviť ( už pred 3 rokmi som začala meniť stravu a tá pleť je čoraz lepšia ) , ten ROACUTAN som tiež počula že je dobrý avšak pokiaľ nemáš nejaké akné s ktorým sa nedá žiť a podľa tvojho opisu to asi až také zlé nie je ja by som ho nebrala je to silný zásah do organizmu a v prípade ak by si počas jeho bratia otehotnela, tak to nemusí dobre dopadnúť, tie lieky sú hormonálne pokiaľ mám dobré informácie

    NelaX je offline (nepripojený) NelaX

    NelaX
    Maruška: a čo je to za masku? a ak by sa dalo, napíš konkrétne značku a názov, a kde si ju zohnala, ďakujem

    a ešte otázka pre všetkých: poznáte nejakú dobru kozmetičku v okolí ga, príp. tt alebo v nr?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.