Zavrieť

Porady

Sťažnosť (neviem kam som mal tento príspevok zaradiť)[právne poradenstvo vo veci SPP]

Dobrý deň.
Obraciam sa na vašu stránku vo veci poradenstva.
Dňa 14.10.2008 mi bola z SPP Žilina zaslaná predžalobná upomienka o zaplatení dlžnej sumy. Keďže som zamestnaný v Škótsku nemôžem si dovoliť chodiť každý deň domov, úhrada mala byť vyrovnaná do 24.10.2008 a ja som prišiel na slovensko 30.10.2008. Dňa 15.3.2007 až do 15.9.2007 som bol vzatý do väzby, o čom mám aj potvrdenie. Z väzby som dňa 14.4.2007 písomne a doporučene žiadal SPP a.s. Bratislava o odpojenie plynovej prípojky, ktorá bola na moje meno, nakoľko som sa obával, že exmanželka bude aj naďalej používať plyn a nesplatí splátky, čím na moje meno vznikne dlžná suma. K odopojeniu prípojky došlo až niekedy v šiestom mesiaci a zároveň došlo k zapojeniu na meno exmanželky. Dlžná suma však nebola uhradená. Ja som to z väzby nemohol ovplyvniť, lebo som o ničom nevedel. Z SPP mi zasielali upomienky 10.4.2007, 19.6.2007 a 17.8.2007 na uvedenú adresu a keďže som ich neprevzal považovali ich za doručené, hoci som ich 14.4.2007 upozornil, že sa nachádzam vo výkone väzby.
Listy vlastníctva sú na moje meno a k BSM ešte nedošlo ako je možné že SPP aj napriek môjmu upozorneniu a nevyrovnanému dlhu nanovo zapojilo exmanželku.SPP ma vôbec neinformoval, či akceptujú moju žiadosť o vypojenie a o mojom pobyte vo väzbe, listom zo 14.4.2007, vedelo, aj napriek tomu zasielalo upomienky na adresu môjho trvalého pobytu.
Po ukončení väzby som navštívil SPP v Topoľčanoch. To však bolo už zrušené takže som nemal možnosť vedieť čo sa stalo a o dlžnej sume som sa dozvedel až touto upomienkou. Je možné dozvedieť sa od SPP aké jednotlivé položky obsahuje celková dlžná suma?

Prosím o radu čo mám robiť.
Lebo do práce v zahraničí sa vraciam 7.11. 2008 a bol by som nerád ak by sa vec dostala na súd.
Ešte by som chcel podotknúť, že na uvedené telefónne číslo SPP na predžalobnej upomienke nikto 30.10. a 31.10. nereagoval a ja si nemôžem dovoliť vyvolávať tam týždeň.

ĎAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Sťažnosť (neviem kam som mal tento príspevok zaradiť)[právne poradenstvo vo veci SPP]

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.