Zavrieť

Porady

Prieskum: Ake mate kurenie a naklady

Ahojte
kedze sa rozhodujem pre výber kurenia pre R.D (zrejme pre kombinaciu ele. podlahove kurenie a teplovzdusna pec ) ale nemam to vybrane na 100% napadlo mi urobit priekum ktory urcite pomože mnohym pri rozhodovani, ake vykurovanie si vybrat.

Teda Ake pouzivate kurenie a ake su vase naklady:

TYP KURENIA(resp.kombinacia) :
OBSTARAVACIE NAKLADY :
MESACNE NAKLADY :
ROZLOHA VYKUROVANEHO PRIESTORU :
STAVEBNY MATERIAL POUZITY PRI STAVBE DOMU :
OKNA:
ZATEPLENIE:
REGION - LOKALITA:

DAKUJEM KAZDEMU PRISPIEVATELOVI
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dicktracy je offline (nepripojený) dicktracy

    dicktracy
    TYP KURENIA(resp.kombinacia) : Plynovy kondenzacny kotol + krbova vlozka
    OBSTARAVACIE NAKLADY : kotol-50000, krob.vlozka 35000 komplet krb
    MESACNE NAKLADY : realne (nie inkaso) cca1500 za plyn
    ROZLOHA VYKUROVANEHO PRIESTORU : 170 m2
    STAVEBNY MATERIAL POUZITY PRI STAVBE DOMU :TEHLA
    OKNA: plastove ???
    ZATEPLENIE: polystyren 5cm
    REGION - LOKALITA: Presov

    kotol je na kurenie aj teplu vodu, a pri dvoch detoch...
    v izbach su radiatory v ostatnych priestoroch podlahovka - super vec
    pritom vsetkom je krb velmi prijemna vec :-)
    drevo zatial bolo zo zahrady, nieco malo sa dokupilo, ale ak niekto vie o dreve v dobrej cene v presove budem vdacny.

    tak sa rozhoduj... ja som spokojny
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Takže aj ja prispejem do štatistiky: máme klasický skôr menší /2izb./rod.dom-zateplený, plastové okná
    V kotolni máme plynový kotol /obstar.cenu neviem, lebo dom sme kupovali aj s kotlom/, ktorý sme minulý rok používali veľmi málo, skoro vôbec, lebo v kuchyni máme krb a ten nám skoro všetko vykúril. Nakoľko sme mali drevo zo záhrady a zo starej stavby...náklady na drevo skoro nulové a za plyn nám to vychádza mesačne /bolo zúčtovanie...viem to presne/ cca 500,-Sk. V tejto cene je samozrejme zahrnuté aj varenie na plyne. Pečenie-elektr.rúra.Teplú vodu máme na bojler...čiže viac peňazí ide zase do el.energie. No ale túto zimu máme v dome bábätko, treba samozrejme o niečo lepší tepl. komfort, takže plyn nám opäť
    frčí...uvidím o pár mesiacov, čo nás to vyjde....
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    P.S.: krb je úžasná vec, len si treba na to zvyknúť, o.i. kto je veeeeľmi poriadkumilovný, nech do toho nejde, alebo nech sa pripraví na večné utieranie prachu, ale my s tým problém našťastie nemáme...trochu prachu...je nám to fuk!!

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Není tehla ako tehla.Ešte dôležitejšie ako mať zateplené steny je mať dobre zateplený strop!!! a podstané je aj to ,akú plochu skla v m2 máte celkom na vašich domoch.
    Naposledy upravil 220870 : 02.11.08 at 09:13

    kabul je offline (nepripojený) kabul

    kabul
    niekto s kombinaciou ele. podlahove kurenie a krb sa tu nenajde ?
    Resp. ake naklady su na take podlahove kurenie?
    ahoj kabul, nahanam rozumy ohladom podlahoveho kurenia, tak mi neda neprispiet do Tvojej statistiky:

    TYP KURENIA(resp.kombinacia) : plynový kotol JUNKERS 24kW na priamy ohrev TUV aj vykurovacej vody
    OBSTARAVACIE NAKLADY : byt som kupil z kotlom, cca.30tisic Skk
    MESACNE NAKLADY : rocne naklady vlani boli 17 tisic Skk, predtym ca.20 tisic Skk
    ROZLOHA VYKUROVANEHO PRIESTORU : 68 m2, 3-izbovy byt so vsetkymi izbami otocenymi na juh
    STAVEBNY MATERIAL POUZITY PRI STAVBE DOMU : bytovka z 50-tych rokov 20. storocia
    OKNA: plastove
    ZATEPLENIE: ziadne
    REGION - LOKALITA: Poprad

    Ale momentalne rekonstruujem byt a chystam vymenu klasickych radiatorov KORADO za kompletne podlahove kurenie v celom byte. Chystam sa pouzit suchy sposob firmy EURO CALOR z CZ. Ked to odskusam, dam vediet :-D

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    weisenpacher Pozri príspevok
    ahoj kabul, nahanam rozumy ohladom podlahoveho kurenia, tak mi neda neprispiet do Tvojej statistiky:

    TYP KURENIA(resp.kombinacia) : plynový kotol JUNKERS 24kW na priamy ohrev TUV aj vykurovacej vody
    OBSTARAVACIE NAKLADY : byt som kupil z kotlom, cca.30tisic Skk
    MESACNE NAKLADY : rocne naklady vlani boli 17 tisic Skk, predtym ca.20 tisic Skk
    ROZLOHA VYKUROVANEHO PRIESTORU : 68 m2, 3-izbovy byt so vsetkymi izbami otocenymi na juh
    STAVEBNY MATERIAL POUZITY PRI STAVBE DOMU : bytovka z 50-tych rokov 20. storocia
    OKNA: plastove
    ZATEPLENIE: ziadne
    REGION - LOKALITA: Poprad

    Ale momentalne rekonstruujem byt a chystam vymenu klasickych radiatorov KORADO za kompletne podlahove kurenie v celom byte. Chystam sa pouzit suchy sposob firmy EURO CALOR z CZ. Ked to odskusam, dam vediet :-D
    No neviem, ci by som daval podlahovku do bytu. Budes vykurovat suseda.

    Prieskum: Ake mate kurenie a naklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.