Zavrieť

Porady

Vianočná súťaž

Ahojte poraďáci. Potrebovala som poradiť. SZČO sa na mňa obrátil s takouto otázkou: Môžem si do daňovo uznaných výdavkov, dať výdavky za 10 cien do vianočnej súťaže?
Pôjde o žrebovaciu súťaž v maloobchode (potraviny). V prípade nákupu nad určitú sumu bude zákazník zaradený do zlosovania a pred Vianocami bude žrebovanie. Podľa mňa je to daňovo uznaný výdavok v zmysle § 19 ods. 2 písm. k ZDP ale nie som si istá, či to nie je nejak limitované. Viem, že do konca roku 2003 to bolo limitované určitým percentom. Prosím poraďte mi. A ešte by ma zaujímalo, či náhodou neviete ako musí prebiehať to žrebovanie. Či je potrebné verejné alebo nie, či dokonca je potrebný nejaký notár. S týmto som sa ešte nestretla.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Myslim, ze to je normalny danovy vydavok, mohlo by sa uvazovat o vydavku na reklamu. O pravidlach takychto sutazi vsak neviem, neporadim.

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Ďakujem tetrisss. No ja si myslím, že tie pravidlá si môže podnikateľ stanoviť sám, pokiaľ pri žrebovaní bude mať viacej ľudí, prípadne ak to bude verejné, malo by to byť OK.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Ja si tiez myslim, ze to nemusi byt nejako s notarom, to by bolo smiesne. Hladala som to aj na nete, ale k nicomu som nedosla.Urcite to nejako hodte na papier, co budu ceny,za co sa dostane zakaznik do zrebovania, kedy a to si myslim, ze staci.

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Ďakujem, urobíme to cez listinu, kde si dáme podpísať prevzatie daru. Ale teraz ma napadá otázka, či to musíme evidovať aj v knihe majetku, nakoľko sa tie výhry budú nakupovať už od teraz. Ale javí sa mi to dosť nezmyselné, teraz zaradiť a pred Vianocami vyradiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.