Zavrieť

Porady

Nárok na 5 týždňov dovolenky

Ahojte, chcela by som sa spýtať. Tento rok som dovŕšila 33 rokov, pracujem od 18 rokov. Medzitým som bola aj evidovaná na úrade práce. Podľa Zákonníka práce mám nárok na 5 týždňov dovolenky, ale na Sociálnej poisťovni mi povedali, že od roku 2004 sa evidencie na úrade práce nezapočítava do zápočtu rokov na 5 týždňov dovolenky. Ako je to v skutočnosti? Neviete mi poradiť? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Katarina T1 Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som sa spýtať. Tento rok som dovŕšila 33 rokov, pracujem od 18 rokov. Medzitým som bola aj evidovaná na úrade práce. Podľa Zákonníka práce mám nárok na 5 týždňov dovolenky, ale na Sociálnej poisťovni mi povedali, že od roku 2004 sa evidencie na úrade práce nezapočítava do zápočtu rokov na 5 týždňov dovolenky. Ako je to v skutočnosti? Neviete mi poradiť? ďakujem
    majú zlé info.
    Evidencia na UP sa nezapočítava do odpracovaných rokov "pre uplatnovanie nároku na dôchodok", čo je pre pracovníčky v SP dôležité vedieť. O nároku na dovolenku nemusia vedieť nič (ak nie su zrovna mzdárky).

    Evidencia na UP sa "ráta" do odprac.rokov pre nárok na vyšší výmer dovolenky. POzri zákonník práce § 103 ods. 5 písm.j - je to tam stále uvedené!

    Katarina T1 je offline (nepripojený) Katarina T1

    Katarina T1
    Ďakujem za odpoveď, veď mňa tiež ten Zákonník práce stále presviedčal o inom ako panie na Sociálnej poisťovni.

    Nárok na 5 týždňov dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.