Zavrieť

Porady

Francuzske gymnazium

Caute. Od septembra sa moj syn chysta na francuzske bilingvalne gymnazium do Kosic. Nemate s tou skolou nejake skusenosti? Nepoznate nejake typy ako zvladnut prijimacky lepsie? Prosim poradte. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lídia je offline (nepripojený) Lídia

    Lídia
    Môj syn je v prime, tiež na gymnáziu so zameraním na Fj. My sme sa doma radili, čo urobiť pre prípravu a nakoniec sme kúpili aktuálne knihy na prijímacie pohovory: matematika a slovenský jazyk-a riešil si to sám, občas nejaký diktát som mu nadiktovala. Mali v prijímacích pohovoroch aj zahrnutý všeobecný prehľad a psycho test. Niektorí rodičia si zohnali doučovanie, takže možno pozeraj inzeráty u vás, niekedy aj priamo z tej školy robia prípravu.
    Držím palce, francúzština je nádherný jazyk, ale aj veľmi náročný. Syn ho má na začiatok 6x do týždňa a vedia toho veru dosť

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Absolvovali sme prímačky - už máme druháčku na biling. franc. v Blave. Hlavne veľmi dobré monitory zo ZŠa potom drviť Matiku a Slovenčinu a ešte som zabudol-vysvečko z polroka 9tr. to sa všetko obodovalo. Bodovanie prísne. Uchádzačov tuším vyše 400a miest len 60. Inak dajú sa podmienky pozrieť na stránke gymnázia na internete. Tak aspon toľko o tom čo viem---o Košickom fr. gym nemám vedomosť. Držím palce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.