Zavrieť

Porady

Cestovne nahrady

Dobry den,

mohol by mi niekto poradit? Zamestnanec chce vyplatit v eurach vyuct.nahrad za pouzivanie sukr.motor.vozidla, ktore ma v slovenskych korunach. Spravne sa pouziva kurz ku dnu, kedy si to pride zamestnanec vyuctovat, alebo datum, ktory ma na tlacive o pouzivani sukr.vozidla na SC?
Dakujem velmi pekne za odpoved...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    pollacka Pozri príspevok
    Dobry den,

    mohol by mi niekto poradit? Zamestnanec chce vyplatit v eurach vyuct.nahrad za pouzivanie sukr.motor.vozidla, ktore ma v slovenskych korunach. Spravne sa pouziva kurz ku dnu, kedy si to pride zamestnanec vyuctovat, alebo datum, ktory ma na tlacive o pouzivani sukr.vozidla na SC?
    Dakujem velmi pekne za odpoved...
    Najprv:

    Zamestnanec nemá právny nárok na vyplatenie náhrady za vlastné auto v EUR. Sadzba je daná v SKK, preto aj náhrada bude vyplácaná v Sk.

    Ak chceš niečo prepočítať na iný kurz, berie sa kurz dňa, kedy sa robí vyúčtovanie.

    eripot je offline (nepripojený) eripot

    pracujem ako prevádzková účtovníčka - ekonomika predajných činností v a.s. , momentálne som na rodičovskom príspevku ...viac eripot
    Prosím vás, riešim jeden problém, čo sa týka zahraničnej cesty a cestovných náhrad. Konateľ slovenskej s.r.o. ide na 6 týždňov služobne do Veľkej Británie k dcérskej firme, ktorej majiteľ je väčšinovým spoločníkom slovenskej s.r.o.
    Ide na služobnom aute, chce, aby som mu vyúčtovala toto obdobie ako zahraničnú služobnú cestu. Ubytovanie a stravovanie si zabezpečuje konateľ sám. Vrámci tejto služobnej cesty sa bude vlastne konateľ školiť, zaúčať, pripravovať na rozbehnutie výroby v slovenskej firme. Čo potrebujem k tomu, aby som mohla túto zahr.prac.cestu vyúčtovať? Myslím tým zahraničné bločky za pohonné hmoty a 35 GBP za každý deň pobytu, k tomu vreckové vo výške 40%. Potrebuje aj nejaký záznam zo služ.cesty a podpis zahraničného spoločníka, ktorý ho na služobnú cestu vlastne vysiela?

    eripot je offline (nepripojený) eripot

    pracujem ako prevádzková účtovníčka - ekonomika predajných činností v a.s. , momentálne som na rodičovskom príspevku ...viac eripot
    Prosím, poraďte mi niekto.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    eripot Pozri príspevok
    Prosím vás, riešim jeden problém, čo sa týka zahraničnej cesty a cestovných náhrad. Konateľ slovenskej s.r.o. ide na 6 týždňov služobne do Veľkej Británie k dcérskej firme, ktorej majiteľ je väčšinovým spoločníkom slovenskej s.r.o.
    Ide na služobnom aute, chce, aby som mu vyúčtovala toto obdobie ako zahraničnú služobnú cestu. Ubytovanie a stravovanie si zabezpečuje konateľ sám. Vrámci tejto služobnej cesty sa bude vlastne konateľ školiť, zaúčať, pripravovať na rozbehnutie výroby v slovenskej firme. Čo potrebujem k tomu, aby som mohla túto zahr.prac.cestu vyúčtovať? Myslím tým zahraničné bločky za pohonné hmoty a 35 GBP za každý deň pobytu, k tomu vreckové vo výške 40%. Potrebuje aj nejaký záznam zo služ.cesty a podpis zahraničného spoločníka, ktorý ho na služobnú cestu vlastne vysiela?
    Potrebuje k tomu vyplnené tlačivo - Vyúčtovanie zahraničnej pracovnej cesty. K tomu prikladá všetky doklady, ktoré si chce nechať preplatiť. Nie je predpísané, aké doklady musia byť, pokiaľ žiadne nemá, nepredkladá nič, ale potom okrem stravného a vreckového nič iné nedostane.

    Správa nemusí byť, pokiaľ to nadriadený alebo majiteľ firmy nevyžaduje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.