Zavrieť

Porady

preučtovanie cestovných náhrad zamestnanca

Dobrý den

Moja otázka sa týka cestovných náhrad zamestnanca, ale nie nášho priamo ale zamestnanca inej firmy. Sme koncernová firma, kde si navzájom pomáhame, náš koncern je v Čechách a ich zamestnanec nám bol pomáhať s odbornými vecami a koncern v CZ nám jeho cesták a náklady s jeho cestou k nám spojené vyfakturoval a ja netuším či je nejaká možnosť ako to dostať do nákladov, alebo to musím dať na repre?
V zákone o cestovných náhradach som našla konateľov a spoločníkov, ale toto je niečo iné.

Vie mi niekto poradiť?

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Alena154 Pozri príspevok
    Dobrý den

    Moja otázka sa týka cestovných náhrad zamestnanca, ale nie nášho priamo ale zamestnanca inej firmy. Sme koncernová firma, kde si navzájom pomáhame, náš koncern je v Čechách a ich zamestnanec nám bol pomáhať s odbornými vecami a koncern v CZ nám jeho cesták a náklady s jeho cestou k nám spojené vyfakturoval a ja netuším či je nejaká možnosť ako to dostať do nákladov, alebo to musím dať na repre?
    V zákone o cestovných náhradach som našla konateľov a spoločníkov, ale toto je niečo iné.

    Vie mi niekto poradiť?

    Je to úplne bežný náklad vašej spoločnosti. Nevidím dôvod, prečo účtovať na repre. Prefakturáciu cestovných nákladov účtovať cez 548AE.

    Alena154 je offline (nepripojený) Alena154

    podnikatel Alena154
    takže podľa Vás to posudzujem ako službu a nezáleží na tom že to nie je náš zamestnanec? Mám to brať iba ako prefakturáciu?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Pre Vašu spoločnosť nemôže ísť o cestovné náhrady, lebo sa nejedná o Vášho zamestnanca.

    Vaša spoločnosť prijala službu od českej spoločnosti. Tá ju zabezpečila tak, te vyslala svojho zamestnanca k Vám na vykonanie danej služby.

    Vy by ste mali dostať fa za poskytnuté služby(uviesť aké), a ak by sa jednalo o služby podľa § 15, odst. 8 - ešte to treba ošetriť z hľadiska Dph (ale to je už iná téma.)

    Alena154 je offline (nepripojený) Alena154

    podnikatel Alena154
    dakujem velmi pekne za rychlu odpoveď, niekedy niečo človek zbytočne komplikuje a pritom to je jednoduché.

    preučtovanie cestovných náhrad zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.