Zavrieť

Porady

zimne pneumatiky v rakusku

Vie niekto z vás,či je informácia o tom,že od 1.11.2008 sú povinné zimné pneu. pri ceste do Rakúska pravdivá?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    asined1 Pozri príspevok
    Vie niekto z vás,či je informácia o tom,že od 1.11.2008 sú povinné zimné pneu. pri ceste do Rakúska pravdivá?
    Áno je

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Ale nie bezpodmienečne, len ak je sneh, nepravidelná snehová pokrývka alebo poľadovica. Takže v týchto naších končinách to nebude až také hrozné, je to ekvivalent, toho, čo by malo platiť u nás.
    Aby som netáral do vetra, tu sú dva linky:

    http://stellaservis.sk/rady.php?id=_...u_11_2008/rada

    http://www.oeamtc.at/index.php?type=...nu_active=0194
    Naposledy upravil Excise Duty : 04.11.08 at 21:39 Dôvod: doplnenie

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Zajtra idem do rakuska, uz som prezul na letne (ved je vonku 24st), mam ich na zajtra prezut na zimne? Plati este v rakusku ze do 15.4 treba mat zimne?
    Musim mat zimne na vsetkych kolesach?

    Kde je o tom viac?

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    jelalim Pozri príspevok
    Zajtra idem do rakuska, uz som prezul na letne (ved je vonku 24st), mam ich na zajtra prezut na zimne? Plati este v rakusku ze do 15.4 treba mat zimne?
    Musim mat zimne na vsetkych kolesach?

    Kde je o tom viac?
    Pozri si príspevok č. 3.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    jelalim Pozri príspevok
    Zajtra idem do rakuska, uz som prezul na letne (ved je vonku 24st), mam ich na zajtra prezut na zimne? Plati este v rakusku ze do 15.4 treba mat zimne?
    Musim mat zimne na vsetkych kolesach?

    Kde je o tom viac?

    presne tuším predvčerom bolo v TN, že v Rakusku musia mať do 15.4 zimné pneu, lebo ináč hrozí pokuta

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Barbara Pozri príspevok
    presne tuším predvčerom bolo v TN, že v Rakusku musia mať do 15.4 zimné pneu, lebo ináč hrozí pokuta
    Aj v Rakúsku platí to, čo hovorí zákon a nie to, čo povedali v slovenskej súkromnej televízii. Predpisy je treba čítať vždy celé a nie iba ich časti vytrhnuté z kontextu. Príspevku č. 3 som pripojil odkazy na dva linky, z ktorých je jasné, že v Rakúsku musia osobné autá, osobné auta z ľahkým alebo ťažkým prívesom a malé nákladné autá s hmotnosťou do 3,5 tony, pre ktorých vedenie platí vodičský preukaz skupiny B mať v období od 1. novembra do 15. apríla v zimných podmienkach zimné pneumatiky. Zimnými podmienkami sa rozumejú súvislá snehová pokrývka, rozjazdený sneh (čľapkanica) a poľadovica. Druhou možnosťou je jazda s letnými pneumatikami, avšak s použitím zimných reťazí na hnacej náprave, to je však dovolené iba pri súvislej alebo takmer súvislej snehovej pokrývke a súvislej poľadovici. V prípade jazdy s letnými pneumatikami v zimných podmienkach môže byť uložená pokuta 35 € a v prípade ak došlo k ohrozeniu iných účastníkov cestnej premávky, môže byť teoreticky uložená pokuta až do výšky 5 000 €. Momentálne už ani v Rakúsku žiadne zimné podmienky nehrozia, snáď jedine vo vysokohorskej oblasti Álp, takže smelo do Rakúska aj s letnými pneumatikami.

    zimne pneumatiky v rakusku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.