Zavrieť

Porady

Krátenie dôchodku

Dobrý deň kolegovia, vie mi niekto postúpiť info o tom, že po 1. januári 2009 sa budú pracujúcim dôchodcom krátiť dôchodky z dôvodu že pracujú?
Máme zamestnanú dôchodkyňu ktorá pracuje od 3.11.2008 a dôchodok má priznaný od 16.9.2008. Potrebovala by som poradiť či niekto nevie o tom niečo prípadne poslať číslo zákona. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika78 je offline (nepripojený) Monika78

    Monika78
    Nemyslela som premenenie dôchodku na konverzný kurz ak som správne pochopila odpoveď. Mne ide o krátenie xy percent z dôchodku pre pracujúceho dôchodcu. a info sa šíri zo štátnej správy, preto som reagovala...

    Monika78 je offline (nepripojený) Monika78

    Monika78
    Mestský úrad v okrese TN. takže preto. Skrátka rozpráva sa, že dôchodkyne ktoré čerpajú dôchodok a zároveň pracujú na uvedenom úrade budú sa im vraj krátiť dôchodky kvôli tomu že pracujú tak hromadne ku konca roka odchádzajú... Tak je na tom teda niečo, alebo je to len jedna babka povedala...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Monika78 Pozri príspevok
    Mestský úrad v okrese TN. takže preto. Skrátka rozpráva sa, že dôchodkyne ktoré čerpajú dôchodok a zároveň pracujú na uvedenom úrade budú sa im vraj krátiť dôchodky kvôli tomu že pracujú tak hromadne ku konca roka odchádzajú... Tak je na tom teda niečo, alebo je to len jedna babka povedala...
    Skôr si myslím, že má niekto záujem, aby sa uvoľnili pracovné miesta po pracujúcich dôchodcoch pre novú generáciu.

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    Chobot Pozri príspevok
    Skôr si myslím, že má niekto záujem, aby sa uvoľnili pracovné miesta po pracujúcich dôchodcoch pre novú generáciu.
    Myslim si, ze v statnej sprave by dochodcovia nemali pracovat. Treba uvolnit miesta mladym. Ak dochodca chce pracovat, tak v sukromnej sfere. V tej statnej sa vela nenarobia, inak by isli na dochodok.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    olga88 Pozri príspevok
    Myslim si, ze v statnej sprave by dochodcovia nemali pracovat. Treba uvolnit miesta mladym. Ak dochodca chce pracovat, tak v sukromnej sfere. V tej statnej sa vela nenarobia, inak by isli na dochodok.
    Štátnou sférou je napríklad aj školstvo. Podľa teba kto by účil na školách, keby tam neboli učitelia - dôchodcovia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.