Zavrieť

Porady

zle zaúčtovaná DzPO-zlý HV

Ahojte.
dostala som na účtovanie novú firmu od roku 2008 a ked som si nahadzovala počiatočné stavy, zistila som, ze hospodarsky vysledok mi nesedi, lebo je zle zaučtovaná daň z príjmov. Uctovnicka vyratala zisk pred zdanenim 6-5, vysla dan 119422 Sk.Odratala 156 Sk - dan vyberana zrazkou, cize ostala dan na uhradu 119.266,- Sk, co sa aj uhradilo, ale zauctovala nie plnu dan, cize 119422,- ale dan na uhradu 119266,-, cize aj zisk je o 156Sk väčší.
Co s tým? tvarit sa, ze som si to nevsimla a 156 Sk mi ostane na 341 xy rokov, alebo podat opravne danove priznanie a suvahu a vysledovku???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Majus Pozri príspevok
    Ahojte.
    dostala som na účtovanie novú firmu od roku 2008 a ked som si nahadzovala počiatočné stavy, zistila som, ze hospodarsky vysledok mi nesedi, lebo je zle zaučtovaná daň z príjmov. Uctovnicka vyratala zisk pred zdanenim 6-5, vysla dan 119422 Sk.Odratala 156 Sk - dan vyberana zrazkou, cize ostala dan na uhradu 119.266,- Sk, co sa aj uhradilo, ale zauctovala nie plnu dan, cize 119422,- ale dan na uhradu 119266,-, cize aj zisk je o 156Sk väčší.
    Co s tým? tvarit sa, ze som si to nevsimla a 156 Sk mi ostane na 341 xy rokov, alebo podat opravne danove priznanie a suvahu a vysledovku???
    Vysporiadaj to zápisom 428/341. Prípadne si vyhľadaj témy ohľadne "významných chýb". Tam je kopa popísaná o oprave predchádzajúcich rokov.

    Majus je offline (nepripojený) Majus

    holka Majus
    Cosi som nasla v starych prispevkoch.Vyplyva mi z toho, ze vyznamna chyba to nie je, lebo 156,- Sk, ehmm, takze len 428/341 a mam to v suchu?

    Majus je offline (nepripojený) Majus

    holka Majus
    Velmi pekne dakujem za odpoved
    Este tam mam jeden problem: z HK k 31.12.2007 ak ratam HV pred zdanenim, mne vychadza 520033,54 (6-5). Uctovnicka vsak zauctovala 520033,24, cize mame rozdiel 0,30 Sk. Nechapem ako to dokazala, ci ako do dokazalo MRP, ale celkove stavy su 0, takze vyzera, ze to sedi. Ked som si vsak nahodila PS k 1.1.2008, hned mi program (softip) vyhodil rozdiel 0,30 Sk. Co s tym? Mozem zmenit PS natvrdo?

    zle zaúčtovaná DzPO-zlý HV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.