Zavrieť

Porady

Neviem,či som urobila dobre...

Ahojte, vie mi niekto poradiť, či som neurobila chybu? Začala som pracovať ako finančný poradca pre nemenovanú poisťovňu. Mám živnosť ako sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu. Na daňovom úrade mi povedali ževraj mi to netreba. Tak ako mam potom fungovať, keď nechcem pracovať ako zamestnanec.... Môžem mať z toho nejaké problémy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Harminka Pozri príspevok
    Ahojte, vie mi niekto poradiť, či som neurobila chybu? Začala som pracovať ako finančný poradca pre nemenovanú poisťovňu. Mám živnosť ako sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu. Na daňovom úrade mi povedali ževraj mi to netreba. Tak ako mam potom fungovať, keď nechcem pracovať ako zamestnanec.... Môžem mať z toho nejaké problémy?
    Nie neurobila si chybu, naozaj ako finančný poradca nepotrebuješ mať živnosť stačí ti DIČ. Ale nie je chybou ak máš aj živnostenský list. Ved ho hádam nemáš len na sprostretkovateľskú činnosť. Využiješ ho aj pri iných prácach.
    George Michael
    Mať živnosť s predmetom činnosti Sprostredkovateľská činnosť je dobré aj do budúcna. Je to veľmi všeobecné a univerzálne použiteľné. Poznám pár ľudí, ktorí začali ako sprostredkovatelia pre poisťovňu a popri tom sa dostali aj k inej činnosti, takže boli už nútení vybaviť si ŽL. Nikdy nevieš, aká možnosť sa ti možno už zajtra pritrafí. Môžeš živnosť aj zrušiť a registrovať sa na DÚ za účelom pridelenia DIČ, rozhodnutie je na tebe.

    Harminka je offline (nepripojený) Harminka

    začínajúca finančná poradkyňa ...viac Harminka
    A ked už mám tú živnosť a moja práca sa na ňu nevzťahuje mám si viesť jednoduché účtovníctvo?

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Ak mas nejake naklady, ktore by si mohla vykazat ako naklady potrebne pre tvoju pracu, tak preco nie, inak neviem, co by si uctovala.

    Neviem,či som urobila dobre...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.