Zavrieť

Porady

cesnačka v bosniaku

ahoj poradaci.

včera som si dala s mojim drahým a mojou dcerkou v jednej reštike úžasnúúúúú cesnačku. bola vo vydlabanom bosniaku. bola fakt perfektná a velmi nám všetkým chutila. ten bosniak bol od nej taký rozmočený a bol suprový.
NO tak sme si povedali, že čo tak skúsit ju doma uvarit a nadžgat :-) sa jej do sýtosti.
Ale kto pozná ten správny recept.
Určite sa tu niekto nájde a poradi. Verim tomu.
Tak prosím podeľte sa o recept.
Vopred vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    baby, vy mi žiadna neviete poradit?????????????
    som myslela, že niekto sa najde. fnuk

    betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

    betyna8
    nemam odskusane,ale nasla som ti to na nete,hadam posluzi

    [hore]Cesnaková polievka v chlebe


    Recepty » Zeleninové polievky
    8.9.2006


    Potrebujeme:
    1 cibuľa, 2 vajcia, 1 PL oleja, 4 strúčiky cesnaku, 1 kocka bujónu, zelená cesnaková vňať, 1 malý guľatý bochník chleba, vegeta, soľ, 1 l vody
    Ako na to:
    Na oleji opražte cibuľu a najemno nasekaný cesnak. Zalejte vodou, keď začne vrieť, pridajte kocku bujónu. Dochuťte soľou, vegetou a vmiešajte do nej rozšľahané vajcia. Povarte.
    Pripravte si "misku" z chleba. Vrch odkrojte ako pokrievku a vydlabte väčšiu časť striedky. Do vzniknutej priehlbiny nalejte polievku. Servírujte na polievkovom tanieri.

    Fairy je offline (nepripojený) Fairy

    Fairy
    Takto nejako ju robíme aj doma :
    Potrebujeme:
    50 g masla
    2 väčšie mrkvy
    1 petržlen
    1/2 zeleru
    1,5 l zeleninového vývaru
    3 zemiaky
    5 strúčikov cesnaku
    drvenú rascu podľa chuti
    2 celé vajcia
    150 g nastrúhaného syra
    soľ
    mleté čierne korenie
    Postup:

    1. Mrkvu, petržlen a zeler očistíme, na hrubšie nastrúhame a orestujeme na masle. Prilejeme horúci vývar, a keď začne vrieť, pridáme na kocky nakrájané očistené zemiaky, soľ, korenie a rascu. Zeleninu uvaríme do mäkka.

    2. Potom do polievky pridáme prelisované strúčiky cesnaku a vylejeme rozšľahané vajcia, ktoré ešte v hrnci rozmiešame vidličkou.

    3. Hotovú cesnačku posypeme na tanieri strúhaným syrom.

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    vyzerá to dobre, ale tam rozšlahané vajíčka určite neboli. bola to taká krémova,hustá polievočka s obrovským množstvom cestnaku. a mala som pocit, že tam je to vnútro toho bosniaka rozvarene. ale možno to tak nebolo.
    Aj tak ti ďakujem za ochotu

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    zadaj do vyhľadávača (nie poraďackého) krémová cesnaková polievka a potom si môžeš vyberať dalo to zo 10 strán.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.