Zavrieť

Porady

Husacie recepty a nieco navyse

Lokše:

Ingrediencie:
1 kg zemiakov
Polohrubú múku
Soľ
Masť (kačacia, husacia)

Postup:
Zemiaky uvaríme v šupe a ošúpeme. Zemiaky nastrúhame na jemno na struháku. Postrúhané zemiaky posolíme a pridáme polohrubú múku a vymiesime cesto. Múku k zemiakom pridávame tak, aby sa z cesta vytvárala pevná zmes. Cesto vymiešame do šulčeku. Odkrojíme kúsok a na múke si vytvoríme placku. Placku dáme na platničku a pečieme z oboch strán, kým sa nám akoby nevyschne. Potom placku omastíme husacou (kačacou) masťou.

Video: http://www.videorecepty.sk/pag/videorecepty/lokse.htm


Pečená hus:

Ingrediencie:
4 kg - Hus
Soľ
Mlieko
Rasca
2 jablká

Postup:
Hus rozmrazíme a umyjeme. Potom ju primerane osolíme z vonku aj z vnútra. Necháme odležať 12 hodín. Po 12 hodinách umyjeme hus mliekom a dáme do pekáča. Do husi vložíme 2 jablká. Napicháme ju nožom, aby pustila masť. Posypeme rascou a podlejeme do jednej tretiny pekáča. Dáme piecť na 3 – 4 hodiny do predvyriatej trúby na 200 stupňov. Pravidelne vylievame masť. Hus podávame s lokšami a dusenou kapustou.

Video: http://www.videorecepty.sk/pag/video...pecena_hus.htm



Husacia pečienka:

Ingrediencie:
2 cibule
2 hrušky
Husacia pečienka – 400 gramov pre 4 osoby
Zmiešané korenie, soľ

Postup:

Nakrájame si cibuľku, hrušku a pečienku na plátky. Cibuľku orestujeme. Pridáme pečienku a narýchlo osmažíme. Následne pridáme hrušky všetko ďalej restujeme. Po osmažení okoreníme a osolíme.
Video: http://www.videorecepty.sk/pag/video...a_pecienka.htm



Dusená kapusta na sladko
Suroviny:
Kapusta - 0,5 kg
5 polievkových lyžíc cukru
1 cibuľa
Soľ, rasca



Pracovný postup:
Nakrájame kapustu. 5 polievkových lyžíc cukru dáme do pekáča a necháme skaramelizovať. Pridáme nakrájanú cibuľu a osmažíme s karamelom. Po 2 - 3 minútach smaženia pridáme kapustu, osolíme a okoreníme a podľa chuti pridáme rascu (napr. 1 čajovú lyžičku). Podlejeme vodou - 2 dcl a necháme dusiť približne 30 min.

Video k receptu: http://www.videorecepty.sk/pag/video..._na_sladko.htm
Naposledy upravil Aendy : 06.11.08 at 17:46 Dôvod: slovo navyse v nazve
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    Podľa mňa v téme "husacie recepty a niečo navyše" má to "niečo navyše" byť recepty na jedlá, ktoré s husou či kačkou súvisia. Napríklad lokše, dusená kapusta, knedle, prípadne jedlá kde sa nachádza niečo z husi - kačky. Kura a lasagne s tým majú spoločný možno len pekáč.

    Moje vyskúšané:
    Hus poriadne natriem soľou aj zvnútra aj zvonku, poriadne poprepichujem vidličkou, nahusto, ale len kožu - nepichám do mäsa. Položím do uzatvárateľného pekáča na mriežku, zatvorím a vložím do rúry na 200 - 220°C. Nepodlievam, ani neotváram pekáč počas pečenia. Keď sa začne šíriť vôňa aj do susedov, vtedy pekáč otvorím a zhodnotím situáciu. Zvyčajne je húska pekne do červena upečená. Ak mám čas, ešte ju obrátim aj opačne, a už neprikryjem.
    Pečienku vkladám do hrnca ku husacej masti...pečienka musí byť ponorená, a pekne na malom ohni pražím, až kým nie je ok. Až potom solím.
    Podľa mňa sú úplne zbytočné kadejaké jablká a hrušky a rasca a čojaviemčoešte
    Ale každý má svoj názor a dúfam že aj svoje chute.

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Pana beka, baby!!!!!!
    Ja sedím v robote, píšem voľačo, hladná som jak neviem čo - a vy takto o pečenej husičke. Cestou z roboty musím prejsť okolo hotela, kde je konskými písmenami napísané HUSACIE HODY.
    Asi tam budú mať nálet............
    Naposledy upravil Maňaska : 06.11.08 at 21:08

    Husacie recepty a nieco navyse

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.