Zavrieť

Porady

fa v cudzej mene-kurzove rozdiely

ahojte, mam taky skomoleny pripad, uz sa mi pari z hlavy:
-SZCO, jednod.ucto kupil auto v nemecku. hodnota auta podla zmluvy je 22000EUR, 21.10. bola poslana zaloha z SKKuctu 3000EUR, zostatok 19000EUR plateny v hotovosti 23.10. pri kupe.uctovanie:
-21.10. doklad-zaloh.fa 3000EUR=92478Sk, kurz KB=30,826
-23.10. doklad-fa 22000EUR:
hodnota 22000EUR=670758Sk, kurz NBS=30,489 zo dna 23.10.
-3000EUR=92478, kurz KB?=30,826 zo dna 21.10
na uhradu 19000EUR -podla kurzu NBS by to malo byt 579291SK, ale to mi zase nesedi ako rozdiel 670758-92478SK, viem ze mi tam ma vzniknut kurzovy rozdiel, ale neviem ako mam vlastne nahodit fa ako sumu k uhrade, mne to dava ako ten rozdiel (uctujem v oberone)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    poruba je offline (nepripojený) poruba

    poruba
    Neviem, či ti odpoviem úplne dobre, lebo svoj problém si napísala dosť komplikovane. Faktúru na sumu 22000 eur zaúčtuješ v kurze NB z 23.10. Úhrady musíš už účtovať v kurze KB a na to musíš použiť kurz z toho dňa, kedy ti odišla platba (pritom predpokladám, že aj zálohovú fa aj doplatok bol platený cez KB!!!) a inak banky posielajú oznámenie o uskutočnenej platbe do zahraničia aj s konkrétnym kurzom, v akom prerátali eurá na Sk. Rozdiel, ktorý ti vznikne medzi sumou celej faktúry z 23.10 a úhradami je kurzový rozdiel, ktorý zaúčtuješ interným dokladom...nepoznám tvoj program, takže s tým ti už nemôžem bohužiaľ pomôcť

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    no urobila som to nakoniec takto:
    -Fa v sume 22000EUR zauctovana kurzom NBS zo dna 23.10
    -zaloha nakoniec nebola platena z firemneho ale sukromneho uctu SZCO, tak som to urobila tak ze sumu 22000EUR som vlozila ako vklad do eur pokladne, kurzom NBS zo dna 21.10.
    -zaloha 3000EUR zaplatena akoze z pokladne EUR kurzom NBS (doklad ofoteny vypis sukr.uctu)
    -zostatok plateny v hotovosti 23.10. kurz NBS toho dna
    -kurz.rozdiel, kt.mi vznikol medzi kurzami vycisleny v knihe zavazkov, nakolko ako som sa docitala, v jed.ucte sa pocas roka KR neuctuju
    -31.12. zauctujem KR vo valut. pokladni ako kurz.zisk alebo stratu=POZD alebo VOZD

    no dufam, ze to je spravne

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    poruba Pozri príspevok
    Neviem, či ti odpoviem úplne dobre, lebo svoj problém si napísala dosť komplikovane. Faktúru na sumu 22000 eur zaúčtuješ v kurze NB z 23.10. Úhrady musíš už účtovať v kurze KB a na to musíš použiť kurz z toho dňa, kedy ti odišla platba (pritom predpokladám, že aj zálohovú fa aj doplatok bol platený cez KB!!!) a inak banky posielajú oznámenie o uskutočnenej platbe do zahraničia aj s konkrétnym kurzom, v akom prerátali eurá na Sk. Rozdiel, ktorý ti vznikne medzi sumou celej faktúry z 23.10 a úhradami je kurzový rozdiel, ktorý zaúčtuješ interným dokladom...nepoznám tvoj program, takže s tým ti už nemôžem bohužiaľ pomôcť

    Zaúčtovanie takéhoto interného dokladu bude v JÚ v programe MRP ako vyzerať? Ten rozdiel nemôžem dať cez účet, lebo by mi to vlastne nesedelo. Ide tiež o nedaňový príjem? Či čo to je? Robím to prvýkrát v živote..

    fa v cudzej mene-kurzove rozdiely

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.