Zavrieť

Porady

Prosba o radu nechtová dizajnérka

Dobý deň, prosím Vás, kto mi vie poradiť.
Chcem si urobiť kurz nechtovej dizajnérky. Čo k tomu potrebujem? Môžem potom hneď začať podnikať? Ako na to?
Prosím o radu.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Urobíš si rekvalifikačný kurz nechtového designu a na základe certifikátu ktorý obdržíš si vybavíš živnostenský list.

    Erika2508 je offline (nepripojený) Erika2508

    Erika2508
    Ďakujem a neviete mi poradiť čo musím potom robit ešte nejaké skúšky okrem toho kurzu aby som mohla začať podnikať? a ešte jedna otázka.
    Môžem dostať nejaké peniaze od štátu aj na takúto činnosť??? na rozbeh..

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Rekvalifikačné kurzy zvyčajne končia záverečnou skúškou na základe ktorej potom obdržíš certifikát. Keď máš certifikát môžeš požiadať o vydanie živnostenského listu.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Erika2508 Pozri príspevok
    Ďakujem a neviete mi poradiť čo musím potom robit ešte nejaké skúšky okrem toho kurzu aby som mohla začať podnikať? a ešte jedna otázka.
    Môžem dostať nejaké peniaze od štátu aj na takúto činnosť??? na rozbeh..
    Ak si nezamestnaná ... min 3 mesiace evidovaná na UPSVaR - tak môžeš požiadať o dotáciu ..

    Erika2508 je offline (nepripojený) Erika2508

    Erika2508
    Ďakujem, za tie skúšky som sa pýtala lebo mi kamoški vraveli, že ak skončím kurz nemôžem hneď začať podnikať...a bolo mi to divné...
    Nie nie som na úrade práce... takže asi nie je možne požiadať o žiadnu pôžičku...

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Mám klientku, ktorá bola evidovaná na ÚP ako nezamestnaná. Prostredníctvom ÚP si urobila kurz, požiadala o dotáciu na začatie podnikateľskej činnosti, následne si vybavila ŽL a podniká. Nevidím dôvod prečo by si aj Ty po ukončení kurzu nemohla začať podnikať.

    Erika2508 je offline (nepripojený) Erika2508

    Erika2508
    aj ja nevidím žiaden dôvod ale kamoški ma presviedčali, že vraj to nestačí....
    diki

    Erika2508 je offline (nepripojený) Erika2508

    Erika2508
    Este sa chcem opýtať.. naozaj sa nedajú vybaviť nejaké financie na začitok podnikania, keď nie som evidovaná na úrade práce??
    Nejde to nejak inak??
    A keby som napísala podnikatelský zámer??tak by to nešlo??

    Ďakujem

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Žiaľ, z ÚP môžeš dotáciu dostať len keď si nezamestnaná a to minimálne 3 mesiace.

    kajasla je offline (nepripojený) kajasla

    kajasla
    Ak si chces otvorit zivnost ako nechtova dizajnerka nepotrebujes k tomu certifikat ani ziadne potvrdenie o absolvovani kurzu. Aspon pred dvomi rokmi to tak este bolo. Treba sa iba informovat na prislusnom žú. Je len na tebe aky druh nechtoveho dizajnu si vyberies napr. klasicka manikúra, gelove nechty, akrilove nechty, japonska manikura.......Tento druh podnikania sa da zacat robit aj bez vedsích prvotnych investicii.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Nechtová dizajnerka je viazaná živnosť a mala by si mať 3 roky praxe,alebo niekoho kto sa za Teba zaručí.Preto Ti to kamošky vraveli.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    BXLmiami Pozri príspevok
    Nechtová dizajnerka je viazaná živnosť a mala by si mať 3 roky praxe,alebo niekoho kto sa za Teba zaručí.Preto Ti to kamošky vraveli.
    ??? ..... je to voľná živnosť !!!!!

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Myslela som,že nechtový dizajn podlieha režimu ako kozmetika.Ale to nemyslíte vážne,že kočka si spraví pár weekendový kurz a může pracovař s mojimi nechtami len tak.Tuším si začnem dávař poriadny pozor na to,kto má akú prax.Uf.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.