Zavrieť

Porady

elektrické stlpy

dobry deň
mohli by ste mi niekto prosím poradiť?
na našom pozemku sú postavené dva elektrické stlpy a kôli nim nemôžme na pozemku nič stavať.mám pravo v zhľadom k tejto skutočnosti na zníženie poplatku za elektrinu?? kam sa mam s tým obratiť?? prosím poradte mi!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Poplatky za el. energiu Ti nikto nezníži Ale môžeš si stĺpy so súhlasom energetického závodu preložiť na vlastné náklady tak, aby si mohla stavať, pokiaľ vzdialenosť od stavby bude dostatočná. Súčasnú normu síce nepoznám, ale ja mám stĺp od domu 5 metrov. Najprv treba požiadať príslušného pracovníka EZ nech pozemok ohliadne a skúsiť nájsť s ním riešenie. Podotýkam, preloženie na vlastné náklady lebo stĺp zavadzia Tebe

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Otázka je ešte, kto povolil postavenie stlpu na súkromnom pozemku? Aj ja mám stlp na pozemku (rodinný dom), ale som sa nedopátral k nejakému povoleniu. Asi budem žiadať nájomné , má s tým niekto skúsenosti?

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Kedysi to EZ umožňoval zákon - číslo zákona neviem, ale asi o energetike a žiadne nájomné Ti nikto platiť nebude. Viem aký problém mal jeden známy, ktorý mal postavený stĺp v strede vchodu do dvora a autom sa tam nedostal. Na vlastné náklady kúpil betónový stĺp(pôvodný bol drevený) a dal ho presadiť o tri metre ďalej. Mal s tým viac vybavovania ako so stavebným povolením, to bolo pred piatimi rokmi. Tak neviem či byrokracia sa zvýšila alebo znížila

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.