Zavrieť

Porady

Legalne znizenie danoveho zakladu

Ahojte,
viete mi poradit , ako znizit legalne danovy zaklad ? Cakam buduci rok nizsi prijem a nechcem platit vysoke odvody do ZP a SP - chcem to rozlozit rovnomernejsie. A taktiez chcem obist Ficovu milionarsku dan.

Je mozne fakturovat sluzby s datumom plnenia v decembri tak, aby mi prijem nabehol az v januari ?
Tj napr. Ak jednu sluzbu vykonavam pocas celeho decembra /zvycajne si ju fakturujem uz zaciatkom decembra/ , ale tentokrat by som ju vyfakturovala klientovi az napr. 20. 12 ? Je to napadnutelne v pripade danovej kontroly?
Nie je to moja vec, kedy vystavim FA, ak dodrzim 14 -dnovu lehotu od datumu dodania aj ked obvykle vystavujem FA uz zaciatkom mesiaca?

Nema este niekto nejaky dobry tip ako legalne znizit DZ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    junes Pozri príspevok
    Je mozne fakturovat sluzby s datumom plnenia v decembri tak, aby mi prijem nabehol az v januari ? áno

    Tj napr. Ak jednu sluzbu vykonavam pocas celeho decembra /zvycajne si ju fakturujem uz zaciatkom decembra/ neviem síce o akú službu ide, ale je to platba vopred /asi máte zmluvu, alebo je to nejaký paušál??? opakované plnenia???... ,

    ale tentokrat by som ju vyfakturovala klientovi az napr. 20. 12 ? Je to napadnutelne v pripade danovej kontroly? nie, veď je normálne faktúrovať až po vykonaní služby, alebo po dodaní tovaru.....opačne je to záloha.

    Nie je to moja vec, kedy vystavim FA, ak dodrzim 14 -dnovu lehotu od datumu dodania to je správne ,

    ked obvykle vystavujem FA uz zaciatkom mesiaca? to je záloha - alebo viď vyššie

    Nema este niekto nejaky dobry tip ako legalne znizit DZ?
    ...v texte

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    junes Pozri príspevok
    Ahojte,
    viete mi poradit , ako znizit legalne danovy zaklad ? Cakam buduci rok nizsi prijem a nechcem platit vysoke odvody do ZP a SP - chcem to rozlozit rovnomernejsie. A taktiez chcem obist Ficovu milionarsku dan.

    Je mozne fakturovat sluzby s datumom plnenia v decembri tak, aby mi prijem nabehol az v januari ?
    Tj napr. Ak jednu sluzbu vykonavam pocas celeho decembra /zvycajne si ju fakturujem uz zaciatkom decembra/ , ale tentokrat by som ju vyfakturovala klientovi az napr. 20. 12 ? Je to napadnutelne v pripade danovej kontroly?
    Nie je to moja vec, kedy vystavim FA, ak dodrzim 14 -dnovu lehotu od datumu dodania aj ked obvykle vystavujem FA uz zaciatkom mesiaca?

    Nema este niekto nejaky dobry tip ako legalne znizit DZ?
    Pokiaľ účtuješ v jednoduchom účtovníctve, do základu dane sa zahrňaju uhradené faktúry - dohodni sa s odberatelmi, že ti to uhradia napr. v posledný deň v roku. Ak účtujú v JU, oni to budu mať ako zdaniteľný výdavok a tebe to nabehne ako zdanitelný príjem v prvý prac.deň roku 2009. /platí v prípade, ak nemajú účet v rovnakej banke ako ty/
    Treba vystaviť všetky faktúry týkajúce sa roku 2008 - neuhradené budeš evidovať vo výkaze o majetku ... ako pohľadávky.
    Naposledy upravil veronikasad : 09.11.08 at 09:21

    junes je offline (nepripojený) junes

    junes
    Dakujem vsetkym, potrebovala som si to odobrit, aby v pripade kontroly neboli problemy.
    Pre MUSKU - ide o neustale sa opakujucu sluzbu - dennu, na ktoru mam s klientom zmluvny vztah, mesacne mi plati pausalnu ciastku. Kedze ide o vacsiu ciastku, fakturu vystavujem uz zaciatkom mesiaca. Nevystavujem zalohovku, lebo vlastne sluzbu vykonavam kazdy den /takmer/, takze datum dodania sluzby je vlastne pocas celeho mesiaca.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Jasne, v jednoduchom uctovnictve zahrnas do prijmov len to, co mas skutocne uhradene.

    Legalne znizenie danoveho zakladu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.