Zavrieť

Porady

Vycestovanie z krajiny - vojnovy stav

Dobrý deň,

zaujímalo by ma aké by bolo právne hladisko situácie, kedy v prípade vyhlásenia vojnového stavu v krajine, či tesne pred ním, sa rodina naloží do auta a odíde z republiky na neurčitý čas.

Zaujímali by ma kľúčové slová ako branná povinnosť či dezercia, ku obom som nejaké materiály v zákonníkoch našiel, no ako by to vyzeralo v praxi si z toho zatiaľ neviem dať dokopy.

Predom vďaka,
Marek
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Marek L Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    zaujímalo by ma aké by bolo právne hladisko situácie, kedy v prípade vyhlásenia vojnového stavu v krajine, či tesne pred ním, sa rodina naloží do auta a odíde z republiky na neurčitý čas.

    Zaujímali by ma kľúčové slová ako branná povinnosť či dezercia, ku obom som nejaké materiály v zákonníkoch našiel, no ako by to vyzeralo v praxi si z toho zatiaľ neviem dať dokopy.

    Predom vďaka,
    Marek
    Nemaľuj čerta na stenu.... Verím, že situácia ohľadne zbitých fanúšikov sa ukľudní.

    Myslím, že keby vyhlásili mobilizáciu, tak by si asi musel nastúpiť do armády. Neviem, koľko máš rokov a či si absolvoval ZVS, ale tí, čo ju absolvovali, tak sú zaradení ako vojaci v zálohe, na ktorých by sa vzťahovala povinnosť obrany vlasti. Takže asi by nebolo možné len tak sa zbaliť a odísť. Ale nikdy nevieš, ako sa situácia vyvinie a či budú platiť zákony. Radšej to ale ani nechcem vedieť, ako by to vyzeralo v praxi....

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    Marek L Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    zaujímalo by ma aké by bolo právne hladisko situácie, kedy v prípade vyhlásenia vojnového stavu v krajine, či tesne pred ním, sa rodina naloží do auta a odíde z republiky na neurčitý čas.

    Zaujímali by ma kľúčové slová ako branná povinnosť či dezercia, ku obom som nejaké materiály v zákonníkoch našiel, no ako by to vyzeralo v praxi si z toho zatiaľ neviem dať dokopy.

    Predom vďaka,
    Marek
    To myslíš brannú povinnosť na Slovensku alebo niekde inde? A kto by mal Slovensku vyhlásiť vojnu? MAďarsko si to nemôže dovoliť, nakoľko by sa postavilo proti NATO, ktorého je členom a napadnutie členskej krajiny je napadnutím celej NATO. Pár extrémistov nemôže zamiešať takéto vody, a to, že ich politici proti tomu málo robia, ešte neznamená hrozbu vojnového stavu. Takže pokojné spávanie, s rodinou odísť do zahraničia s pokojom môžeš na výlet alebo za prácou. V profile máš krajinu CZ, neviem aké máš občianstvo, ale naozaj si myslím, že nie je čo riešiť, ak áno bližšie popíš.

    Vycestovanie z krajiny - vojnovy stav

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.