Zavrieť

Porady

Usporiadat
Magduša Magduša

Magduša je offline (nepripojený) Magduša

ešte prosím,
môžem v odkaze (a href) zavináč (@) použiť.

Vraj je nové nariadenie, pozná ho niekto?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Magduša Pozri príspevok
Musí sa na webe používať e-mail adresa bez (zavináča)?
Bez zavináča e-mailová adresa nefunguje predsa, nie?
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
To bude asi o niečom inom. Zvykne sa na stránke uvádzať bez zavináča kvôli spamovým robotom, aby nechodili nevyžiadané spamy. Ale či ide zrovna o toto, a či je to v nejakom nariadení upravené, to veru netuším.
0 0
Magduša Magduša

Magduša je offline (nepripojený) Magduša

Je to presne kôli nevyžiadanej pošte - spam,
ale pomom musím odstrániť aj všetky odkazy na e-mail adresu.

To je ale somarina.
Ak je niekto na webe, nájde e-mail adresu, musí si ju prepísať ručne do novej správy (lebo odkaz nemôže byť) - tak to je technický pokrok?

Nepozná nieko inú fintu ako rovno z webu písať poštu rovno na e_mail adresy?
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

Magduša Pozri príspevok
Nepozná nieko inú fintu ako rovno z webu písať poštu rovno na e_mail adresy?
Mať na webe formulár, do ktorého návštevník napíše text a po odoslaní bude doručený na e-mail. Výhodou toho je, že návštevník nemusí mať v počítači nastavený e-mailový softvér, resp. kto používa webmail, nemusí sa do neho prihlasovať.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Stránky vytvárať neviem, ja používam šablónu, ale do adresy som normálne napísala "zavináč", s tým, že kto ide písať e-mail, tak si tam jednoducho ten zavináč hodí. Maily mi chodia, nikto sa zatiaľ nesťažoval. Ale aj tak mám dosť spamov, tak neviem, či to pomohlo.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Onko Pozri príspevok
Mať na webe formulár, do ktorého návštevník napíše text a po odoslaní bude doručený na e-mail. Výhodou toho je, že návštevník nemusí mať v počítači nastavený e-mailový softvér, resp. kto používa webmail, nemusí sa do neho prihlasovať.
Tak to bude asi to správne riešenie.
0 0
Magduša Magduša

Magduša je offline (nepripojený) Magduša

Onko Pozri príspevok
Mať na webe formulár, do ktorého návštevník napíše text a po odoslaní bude doručený na e-mail. Výhodou toho je, že návštevník nemusí mať v počítači nastavený e-mailový softvér, resp. kto používa webmail, nemusí sa do neho prihlasovať.
Dakujem, to mi nedošlo, fakt dobrý nápad, len urobit to pri 20-tich kontaktoch bude fuška.
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Magduša Pozri príspevok
Dakujem, to mi nedošlo, fakt dobrý nápad, len urobit to pri 20-tich kontaktoch bude fuška.
Nebude to vobec fuska, v php sa to da vemi jednoducho spravit, dokonca kontaktny formular sa da spravit aj tak, ze do policka adresat definujete rolovacie menu, kde bude vsetkych 20 kontaktov (uzivatel bude mat na vyber), ale len samotne mena (bez @ a adresy domeny, napr. namiesto sklad@firma.sk, info@firma.sk tam bude len sklad, info atd.).

Alebo existuju aj ine finty, napr. spravit klikatelnu e-mailovu adresu (presne v takej forme sa bude zobrazovat, ako standardne) pomocou javascriptu, ktora je doteraz este dostatocne ucinna ochrana proti spam-robotom.
0 0
Magduša Magduša

Magduša je offline (nepripojený) Magduša

No, lenže ja mám stránky v html. jak tam dostanem php.
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

To, že máš všetky stránky v html, nevylučuje, aby si formulár mala v php. Zavolaj svojmu webmasterovi, aby ti tam spravil webový kontaktný formulár a je to. Nemusí byť ani v php, môže byť aj v asp, podľa toho, či máš pre hosting unix/linux alebo windows server.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Magduša Pozri príspevok
No, lenže ja mám stránky v html. jak tam dostanem php.
To nevadi, ze to mas v html. Html je staticky kod a to co do suboru zapises, tak sa to zobrazi na vystupe (v prehliadaci), ale php kod je dinamicky, v prehliadaci ho nieje vidiet, vykonava sa na strane servera.
Napis na akom servery mas stranku, ale s najvacsou pravdepodobnostou bna nom bude fungovat aj php.
Na odoslanie mailu cez formular je uz spusta napisanych skriptov, staci si len nieco stiahnut a zakomponovat to do stranky
0 0
Magduša Magduša

Magduša je offline (nepripojený) Magduša

Dakujem za rady.
Stahla som si script .php, vlozila do .htm a nahrala na free web szm.sk (vraj podorujú aj .php) a nebaví, neidze, nešvici.

Asi treba dávat pozor na prepojenie dvoch súborov form.php a mail.php.
Neovládam .php, tak prosím nepozná niekto jednoduchý, overený scrip?
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
VIem čo chceš. Existuje jedno riešenie. Je to krátky java script, v ktorom sa adresa stane súčasťou scriptu, a ten ju šifruje. To znamená, že adresa sa zobrazí, po jej odkliknutí sa aktivuje emailový klient, všetko ako má, ale pre robota je to iba java script, ktorý nevie prečítať. Script na zašifrovanie čohokoľvek nájdeš na: http://developers.evrsoft.com/encrypter.shtml
je to šifrovač kódu. Výhoda je tá, že si spravíš celú stránku, zakóduješ telo stránky cez encrypter a nikto sa nedostane (tak ľahko) napr. k premenným, konštantám, vzorcom, ale ani adrese, ktorú používaš. Ja mám na mojej stránke výpočty a nechcem aby sa k vzorcom niekto dostal tak jednoducho, tak ich mám zacryptované (týmto, alebo iným spôsobom)

Teda - svoju emailovú adresu (kopletnú so zavináčom) zadáš do tabuľky a spustíš raz, 2x, 3x ako uznáš za vhodné. Výsledok skopíruješ a vložíš do stránky.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Takze uz hotovy formular (ten ulozit ako html)
Code:
<html>
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title>Odoslanie emailu</title>
</head>
<body>
<h1>Odoslanie emailu</h1>

<form action="posli.php" method="post">
<input name="email" size="25" value="Váš@mail"><br>
<input name="predmet" size="25" value="Predmet"><br>
<input name="spam" size="25"> <strong>= 1 + 1</strong><br>
<textarea name="zprava" rows="6" cols="55">Zpráva...</textarea><br>
<input type="submit" value="Odoslať">
</form>

</body>
</html>
a tu je skript na odoslanie mailu, ulozit ako posli.php
<?
$predmet = $_POST['predmet'];
$email = $_POST['email'];
$spam = $_POST['spam'];
$zprava = $_POST['zprava'];

if ($predmet!="" and $email!="" and $zprava!="" and $spam=="2")
{
Mail("vasa@adresa.com", $predmet, $zprava, "From: " . $email);
echo "<p><strong>Váš e-mail bol úspešne odoslaný</strong>.</p>";
}
else
{
echo "<p>Váš e-mail sa <strong>nepodarilo odoslať</strong> prevdepodobne niesu vyplnené všetky údaje, alebo nevieš koľko je 1+1</p>";
}
?>
Otestovane funkcne (ja niesom autor toho skriptu)
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Pozor zraniteľnosť tohoto scriptu čo pridal Fero11 je v tom že odosielateľ nemusí mať dobé úmysly a zneužie ho na odosielanie spamu,,, v srcipte je síce jednoduchý "overovač" ale jeho výsledok je vždy 2.... a taktiež sa neoveruje či odosielatel zadal emailovu adresu a nie nejaký "podvrhnutý script" ktorý môže odoslať mail niekomu úplne inému ale odosielateľom budete práve vy...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

tak potom
<input name="spam" size="25"> <strong>akym dnom zacina tyzden</strong><br>

if ($predmet!="" and $email!="" and $zprava!="" and $spam=="pondelok")

robot si tazko typne retazec pondelok a ak napise normalny uzivatel, tak da zrejme korektnu adresu
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Fero veľmi zaujímavá úvaha,, aj s tebou súhlasím. Avšak čo sa stane keď užívateľ napíše "Pondelok"? ok,, nejdem rýpať..
Chcel som len naznačiť to že NIKDY netreba dôverovať užívateľovi internetu že zadná pravdivé údaje.... (Po svete pobehujú hocijaké "individuá" )
ps: http://www.euronet.sk/napoveda/webho...kcie-mail.html
0 0
Magduša Magduša

Magduša je offline (nepripojený) Magduša

Dakujem idem skusit najprv na szm
0 0
Magduša Magduša

Magduša je offline (nepripojený) Magduša

Skúsila som na szm a som zufalá, nebaví, neidze, nešvici.

asi to motám - kde zadávam svoj mail (na ktorý ma prísť e-mail)?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať