Zavrieť

Porady

nezamestnaná - DoVP

prosím Vás, vie mi niekto poradiť?
od 1.10. som evidovana ako nezamestnaná bez naroku na prispevok, platia za mna len zdravotne /predtym som bola 3 roky na MD/. Už som si našla nové zamestnanie /buduci tyzden by sme sa mali dohodnut na praci na dohodu do konca roka a od noveho roka na pracovnu zmluvu.
budem evidovana na urade do konca roka, ked budem pracovat na dohodu?
alebo ma vyciarknu z evidencie ?
dakujem pekne Renata
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    reni06 Pozri príspevok
    prosím Vás, vie mi niekto poradiť?
    od 1.10. som evidovana ako nezamestnaná bez naroku na prispevok, platia za mna len zdravotne /predtym som bola 3 roky na MD/. Už som si našla nové zamestnanie /buduci tyzden by sme sa mali dohodnut na praci na dohodu do konca roka a od noveho roka na pracovnu zmluvu.
    budem evidovana na urade do konca roka, ked budem pracovat na dohodu?
    alebo ma vyciarknu z evidencie ?
    dakujem pekne Renata
    Budeš naďalej evidovaná na ÚP. Registrovaný nezamestnaný môže pracovať na DoVP, resp. DoPČ. Od 01.05.2008 sa menili podmienky. Takúto dohodu treba nahlásiť aj na ÚP, a presne ti povedia aj podmienky, ktoré nesmieš porušiť, aby ťa nevyčiarkli zo zoznamu.

    reni06 je offline (nepripojený) reni06

    reni06
    ďakujem pekne za odpoveď.
    inak pozerám, že pochádzaš z Récy, odtiaľ som mala kolegu, žiaľ už zomrel.

    pekný deň prajem.

    Vameti je offline (nepripojený) Vameti

    Vameti
    Ahoj,

    Aj ja som teraz v pôvodnej situáci. Ak si evidovaná na úrade práce môžeš pracovať na dohodu je to len obmedzené výškou príjmu z dohody.Môžeš mať na dohodu max.3978 Sk v čistom/mesiac.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.