Zavrieť

Porady

Odpisovanie

O odpisoch sa toho popísalo neúreom, ale mám problém, s ktorým si neviem poradiť, ak niekto vie a môže - budem vďačná:
- zdedila som účtovníctvo, nakoľko bývalá účtovníčka vážne ochorela. Podnikateľka má auto na leasing, avšak postúpený - 1. zmluva uzatvorená v novembri 2003 - zmluva postúpená uzavretá s podnikateľkou v januári 2005.
Problém je v tom, že bývalá účtovníčka auto nezaradila do majetku, účtovala do VOZD výšku mesačnej leasingovej splátky a PHM. Auto bude v novembri 2008 splatené a ja neviem, čo s tým. Ako ho zaradím do majetku, myslím v akej cene? A potom čo s odpismi? Dá sa s tým ešte niečo urobiť? Vlastne sa pýtam, čo sa dá s tým urobiť?
Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    E.P.T je offline (nepripojený) E.P.T

    Od marca tohto roku živnostníčka - účtovníctvo ...viac E.P.T
    Dosiaľ sa nikto neozval, preto Vás ešte raz prosím o radu. Stále neviem, či sa dá s tými odpismi ešte niečo robiť! Ináč ide o jednoduché účtovníctvo.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    E.P.T Pozri príspevok
    O odpisoch sa toho popísalo neúreom, ale mám problém, s ktorým si neviem poradiť, ak niekto vie a môže - budem vďačná:
    - zdedila som účtovníctvo, nakoľko bývalá účtovníčka vážne ochorela. Podnikateľka má auto na leasing, avšak postúpený - 1. zmluva uzatvorená v novembri 2003 - zmluva postúpená uzavretá s podnikateľkou v januári 2005.
    Problém je v tom, že bývalá účtovníčka auto nezaradila do majetku, účtovala do VOZD výšku mesačnej leasingovej splátky a PHM. Auto bude v novembri 2008 splatené a ja neviem, čo s tým. Ako ho zaradím do majetku, myslím v akej cene? A potom čo s odpismi? Dá sa s tým ešte niečo urobiť? Vlastne sa pýtam, čo sa dá s tým urobiť?
    Vopred ďakujem.
    Na zmluvy o nájme pri dojednaní práva kúpy prenajatej veci uzatvorené do 31.12.2003 sa podľa § 52 ods. 17 ZDP použije zákon o daniach z príjmov platný do 31.12.2003.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.