Zavrieť

Porady

Karamel

Ahojte, viete nejaký dobrý recept na spracovanie karamelu? Mám ho osobne veľmi rada ale nemam na to žiaden dobrý recept ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    Karamel s vlašskými orechami je super, robia sa z toho aj torty
    alebo Novotný robil karamel s uvareného salka, pridal do toho tuším orechy, a vajíčka, a plnil tým tortové oblátky...v niektorej knihe je recept, ak bude záujem, môžem ho nájsť

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    vyber si na stránke :
    http://www.dobre-recepty.sk/vyhladavanie/?s=karamel

    alebo skús Orechové košíčky
    Potrebujete:
    Cesto:
    * 250g hladkej múky,
    *170g masla,
    * 100g práškového cukru,
    1 vajce.
    Orechová náplň:
    * 30 vlašských orechov,
    * 25g cukru,
    * 20g práškového cukru,
    2 vajcia.
    Karamel:
    * 100g jadier vlašských orechov,
    * 200ml sladkej smotany,
    * 1 PLmedu,
    * 250g práškového cukru,
    15 jadier orechov na ozdobu.

    Postup:
    Vymiešame cukor s maslom (20g odložíme).Pridáme vajce a múku. Vypracujeme a vložíme na 2 hodiny do chladu. Vvaľkáme na hrúbku 0,5cm. Menšie formičky na košíčky vymažeme tukom a vyložíme kúskami cesta. Orechová náplň:v miske zmiešame posekané orechy so žĺtkom a vodou a vymiešame do biela. Z bielok a z cukru vyšľaháme sneh a vmiešame do orechovej hmoty. Naplníme košíčky, vložíme ich do predhriatej rúry a 25 minút pečieme pri 200°C. Orechový karamel: smotanu privedieme do varu. V druhom hrnci za stáleho miešania ohrievame med s práškovým cukrom. Keď sa začne sfarbovať dozlata, spojíme ho so smotanou a pridáme orechy. Natrieme na upečené a vychladnuté košíčky. Ozdobíme polovičkami orechov

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    velvet Pozri príspevok
    Karamel s vlašskými orechami je super, robia sa z toho aj torty
    alebo Novotný robil karamel s uvareného salka, pridal do toho tuším orechy, a vajíčka, a plnil tým tortové oblátky...v niektorej knihe je recept, ak bude záujem, môžem ho nájsť
    jasne ak sa da rada by som videla ten recept

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    pasuliatko Pozri príspevok
    jasne ak sa da rada by som videla ten recept
    Tak tu je :
    Orechové rezy na oblátke
    3 tortové oblátky
    250g kryštálového cukru
    200g mletých orechov
    6 vajec
    3 lyžičky strúhanky
    250g masla
    kondezované sladené mlieko
    čokoláda

    Vajcia vymiešame s cukrom, pridáme orechy, strúhanku a všetko premiešame. Kondezované mlieko varíme 2-3 hodiny, necháme vychladnúť a pridáme do masla. Všetko spolu premiešame a rozdelíme na dve časti. Nalejeme na oblátku, posypeme strúhanou čokoládou, prikryjeme druhou oblátkou, nalejeme zvyšnú plnku, priložíme tretiu oblátku, mierne zaťažíme a dáme stuhnúť do chladničky.

    Toto je originál recept z knihy Petra Novotného. Robila som to len raz, keď tá kniha vyšla. Išla som presne podľa receptu, a bolo toho vo finále veľmi veľa. Skoro na 3 BALENIA oblátok, a nie na 3 kusy ... dobre možno preháňam, ale ak to budem robiť ešte raz, určite tam nedám viac vajec ako jedno, a možno ani to nie...však karamel to spojí...a nedávala by som tam ani strúhanku...no ale je možné, že bez tých vajec to bude úplne iná chuť, a zničila by som tak dobrý recept...
    Tak ak to bude niekto skúšať, nech sa prizná

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    velvet Pozri príspevok
    Tak tu je :
    Orechové rezy na oblátke
    3 tortové oblátky
    250g kryštálového cukru
    200g mletých orechov
    6 vajec
    3 lyžičky strúhanky
    250g masla
    kondezované sladené mlieko
    čokoláda

    Vajcia vymiešame s cukrom, pridáme orechy, strúhanku a všetko premiešame. Kondezované mlieko varíme 2-3 hodiny, necháme vychladnúť a pridáme do masla. Všetko spolu premiešame a rozdelíme na dve časti. Nalejeme na oblátku, posypeme strúhanou čokoládou, prikryjeme druhou oblátkou, nalejeme zvyšnú plnku, priložíme tretiu oblátku, mierne zaťažíme a dáme stuhnúť do chladničky.

    Toto je originál recept z knihy Petra Novotného. Robila som to len raz, keď tá kniha vyšla. Išla som presne podľa receptu, a bolo toho vo finále veľmi veľa. Skoro na 3 BALENIA oblátok, a nie na 3 kusy ... dobre možno preháňam, ale ak to budem robiť ešte raz, určite tam nedám viac vajec ako jedno, a možno ani to nie...však karamel to spojí...a nedávala by som tam ani strúhanku...no ale je možné, že bez tých vajec to bude úplne iná chuť, a zničila by som tak dobrý recept...
    Tak ak to bude niekto skúšať, nech sa prizná
    z týchto ingrediencií ja pečiem Orechové rezy na oblátke, teda na plech položím tortové oblátky, vylejem orechové cesto, po vychladnutí navrstvím krém zo salka a HERY a posypem postrúhanou čokoládou.
    Naposledy upravil Maruška54 : 13.11.08 at 18:41

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    Maruška54 Pozri príspevok
    z týchto ingrediencií ja pečiem Orechové rezy na oblátke, teda na plech položím tortové oblátky, vylejem orechové cesto, po vychladnutí navrstvím krém zo salka a HERY a posypem postrúhanou čokoládou.
    cesto čo pečieš je len z vajec, cukru a orechov?
    Hore len uvarené salko + do studeného maslo?
    Tie oblátky Ti v rúre nezhoria od spodu?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Oblátkam sa v rúre nič nestane, je to veľmi chutný koláč.

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    velvet Pozri príspevok
    cesto čo pečieš je len z vajec, cukru a orechov?
    Hore len uvarené salko + do studeného maslo?
    Tie oblátky Ti v rúre nezhoria od spodu?
    Cesto je z vajec, cukru, orechov a strúhanky. Oblátky nezhoria, sú dobré chrumkavé. Krém uvarené vychladnuté salko a maslo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.