Zavrieť

Porady

Betonárska oceľ

Dobrý deň poradaci,

chcel by som poradiť so železom do betonu, statik mi naprojektoval železo do železobetonovej dosky, vencov a do základov.

Použitý materiál:

výstuž 10425(V), 10216(E)

s tohoto som celkom vedľa, aké sú to priemery a koľko treba toho železa.

Dakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Ak Ti dal vyjadrenie statik ako vravíš projekt, tak tam predsa je množstvo a priemery toho železa určené --inak je tá správa o ničom ak to nie je tak nadimenzované. Tie čísla sú skôr o kvalite ocele triedy 10 - to nebudem príliš rozvádzať. Tak pekne nabehni na projektantov a musia dať počty a priemery navrhnutého železa, alebo armovacích sietí. Nekupuj len tak na dobré slovo kto čo povie--čo je na projekte je rozhodujúce aj pre budúce nezrovnalosti.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    to mas asi len projekt pre stavebne povolenie, v realizacnom su uz pocty, tvary a priemery zeliez.

    v projekte pre stavebne povolenie je len to aky sa pouzije material. vykaz vystuze tam ale nie je.
    Naposledy upravil chandler : 13.11.08 at 07:45 Dôvod: doplnene

    12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

    12spidy
    asi máte pravdu je to len na stavebné povolenie ..... a cena statiky mohla byť 10000;-Sk ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.