Zavrieť

Porady

Mladomanželska pôžička

chcel by som sa spýtať či nečo také ako madomanželska pôžička alebo novomanželský úver existuje. Niečo sa písalo aj v novinách, že by vláda mala prispievať pre mladé rodiny. Od vtedy som o tom nepočul? Viete o tom niekto niečo bližšie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    12spidy Pozri príspevok
    chcel by som sa spýtať či nečo také ako madomanželska pôžička alebo novomanželský úver existuje. Niečo sa písalo aj v novinách, že by vláda mala prispievať pre mladé rodiny. Od vtedy som o tom nepočul? Viete o tom niekto niečo bližšie?
    Bezúčelové spotrebné úvery nie sú zvýhodňované.
    Čo viem, tak jedine hypotekárne úvery so ŠPM, no nie je to naviazane výlučne na mladomanželov. O taký úver môže požiadať aj slobodný/á.

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    12spidy Pozri príspevok
    chcel by som sa spýtať či nečo také ako madomanželska pôžička alebo novomanželský úver existuje. Niečo sa písalo aj v novinách, že by vláda mala prispievať pre mladé rodiny. Od vtedy som o tom nepočul? Viete o tom niekto niečo bližšie?
    Také niečo je v politickom pláne, realita je zatiaľ iná.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Niekde som videla, že sú úvery zvýhodňované, ak žiadatelia sú manželia do 30 rokov a ešte neviem aké podmienky. Ale teraz v kríze neviem, či to ešte niekto poskytuje.

    12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

    12spidy
    Margaréta35 Pozri príspevok
    áno sú,pre manželov do 35ky.
    a aké sú? vieš mi ničo bližšie povedať??

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    mimika36 Pozri príspevok
    Je to tusim 1,5% od banky a 1% od statu, na prvych pat rokov, ak sa nemylim.
    Hm, ved to píšem v mojom prvom príspevku k teme. Je to o hypotekach a nazýva sa to Štátny Príspevok pre Mladých - ŠPM. A je to opačne, štát poskytuje 1,5% a banka 1% v súčasnosti. Štát nepodporuje spotrebne uvery bonifikaciou pre mladych.

    mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

    mirkoooo
    Štát uvažuje o tom, že bude poskytovať mladomanželské pôžičky - také ako sa poskytovali v minulosti - vtedy to bolo tuším 30000 a na každé narodené dieťa sa časť odpísala. V súčasnosti takisto štát uvažuje o niečom takom, ale tá suma má byť vyššia - už sa o tom hovorilo, ale zdá sa že práve finančná kríza to trocha ubrzdila. A druhom možnosťou je práve to o čom sa tu už píše - ten príspevok na úver - od štátu 1,5% a od banky 1% po dobu 5 rokov, ale iba ak splníte podmienky - vek do 35 rokov, príjem do 1,3 násobku, atď... A ešte som zabudla je tu aj možnosť štátneho fondu rozvoja bývania, kde sú najlepšie úroky - teda najnižšie.

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    Štatny fond rozvoja byvania www.sfrb.sk Tu by podla mojich info mali byt najvyhodnejsie podmienky pre mladych, manzelov do 35 rokov. Ale: musi vzniknut nova bytova jednotka, pokial viem...

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Súhlasím s "deli" nič výhodnejšie ako ŠFRB momentálne nie je. žiadne úvery na komerčnej báze nezvýhodňujú mladých žiadateľov.( bohužiaľ).

    Týka sa to aj hypotekárnych úverov, s predĺženou splatnosťou ( ale to preplaťí neskutočným spôsobom).

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    mirkoooo Pozri príspevok
    Štát uvažuje o tom, že bude poskytovať mladomanželské pôžičky - .
    A štát tie peniaze zoženie kde? A za akú cenu? Požičia si napr. za 6% a bude to to požičiavať za 3%? Kto doplatí ten rozdiel?
    Pamätam si na 80-e roky a staromladenecku daň. Neviem prečo, ale mal som dost blbý pocit o znevýhodnovaní jednych a zvýhodnovani druhých.
    Štát nech urobí podmienky pre vznik pracovných príležitostí s dobrými zárobkami a nech nešpekuluje. Inak to bude to viesť k deformaciam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.